Як вигідно купити сонячні батареї? Три способи зекономити

0
1200


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

 

В сьогоднішніх умовах купити сонячні батареї або інше обладнання для самостійного виробництва електроенергії стає вельми проблематично, так як обладнання в своїй більшості приходить в Україну зза кордону і, найчастіше, його вартість прикріплена до іноземної валюти. До всього цього самі по собі ціни на подібні пристрої далеко не дешеві як в Україні так і в світі. Ми підібрали кілька рішень, які допоможуть скоротити ваші витрати.

1. Made in China

Так, саме в Китаї можуть створити гідні сонячні батареї за невелику вартість. Сьогодні в Китаї існує безліч різних виробників фотоелектричних панелей, але в своїй більшості це компанії, які налагодили збирання вже готових, так званих Селла (фотоелементів). У таких випадках власним виробництвом вважається виготовлення алюмінієвої рамияка у більшості виробників залишає бажати кращого. Але також в Піднебесній є кілька виробників з уже світовими іменами, де все починається з вирощування кремнію і закінчується хорошим ламінуванням і складанням в якісну раму, тобто мова йде про виготовлення сонячних батарей з нуля.

2

Якраз такі заводи і є флагманами китайської фотоелектричної продукції, якість збірки якої не поступається деяким європейським аналогам. Підкреслюємоякість збірки, а якщо говорити про технічні характеристики то вони і зовсім часто аналогічні кращим світовим виробникам і можуть відрізнятися лише на десяті відсотка. Серед таких виробників Suntech, LDK, Yingli Solar і деякі інші.

2. Раніше використані сонячні батареї.

Всі знають українського лідерадошку безкоштовних оголошень OLX. Під час моніторингу ринку ми все частіше зустрічаємо тут оголошення про продаж вживаних сонячних модулів, ціна на які може бути менше на 2530% від ціни на аналогічний модуль, але тільки новий. Причин таких пропозицій може бути кілька, починаючи з продажу будинку при переїзді або елементарному бажанні повернути гроші, закінчуючи збутом крадених батарей, але про це вже ніхто не дізнається.

До слова, в Німеччині це ціла проблема, так як в прикордонних з Польщею містах орудують групи людей, які в нічний час при відсутності господарів знімають сонячні панелі і перепродують їх, але вже на території Польщі. Тому, якщо у вас виникають сумніви у віці сонячної батареї і її поточному стані (в Європі вік сонячних батарей на деяких будинках сягає 2530 років), орієнтуйтеся по гарантії на ККД від виробника. Найчастіше виробники дають до 20 років гарантії на 8085% потужності. Наприклад, японський виробник сонячних батарей Kyocera дає гарантію 85% потужності на 25 років, а це означає, що фотоелектричний модуль Kyocera KK255P, вироблений в 2015 році і виробляє в хороший літній день 255 Вт електроенергії на годину, в 2040 році має виробляти майже 217 Вт при таких же умовах. Знаючи по моделі батареї напругу, за допомогою амперметра можна виміряти силу струму і зрозуміти, скільки часу модуль в експлуатації, переумноживши останні значення.

1

3. Сонячні батареї своїми руками.

Існує велика кількість людей, які посилаючись на дорожнечу, намагаються зробити фотоелектричні модулі своїми руками. Не дарма програми, які відстежують кількість запитів в пошукових системах показують наступну статистику: в середньому, по Україні запит «купити сонячні батареї» вводять 9000 раз за місяць, а запит «сонячні батареї своїми руками» – 2800 разів. Тобто близько 30% людей, що бажає встановити сонячні батареї в Україні, не купують їх, а намагаються зробити самостійно. Зовсім інша розмова про те, чи людям виходить їх зробити, адже дуже важко самостійно і без спеціального обладнання отримати рішення, яке буде працювати не тільки в суху погоду, але і не перегорить в дощ або сніг. Якщо справа стосується не захоплення або хобі, а реальної установки на будинок, ми не радимо імпровізувати, а купити сонячні батареї від перевірених виробників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.