Як встановити сонячну панель правильно: поради від професіоналів

0
513


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

На ефективність будь-якої геліосистеми істотно впливає її кут нахилу. Оптимально, якщо установка сонячного колектора буде запланована ще під час будівництва: і в такому випадку можна вибрати найкращу конфігурацію даху (форма, кут нахилу), щоб система працювала з максимальною віддачею.

2Якщо колектор встановлений під прямим кутом до падаючих сонячних променів, то він вловлює найбільшу кількість випромінювання і, отже, працює з максимальною ефективністю.

Однак зберігати такий кут протягом доби можливо лише в тому випадку, якщо колектор переміщається, адже кут падіння сонячних променів змінюється, причому не тільки протягом доби, а й в залежності від пори року.

3Якщо ж геліоустановка не мобільна, а стаціонарна, то кут нахилу підбирається виходячи з висоти сонця. В середньому для України оптимальним вважається кут нахилу 5-60°, але слід пам’ятати, що для кожної широти він індивідуальний.  До прикладу наша столиця місто Київ розташований на 50° пн. широти. Тобто найкращим у літню пору року кутом нахилу сонячних панелей буде 40°, а для зими – 60° (+ або – 10 ° від широти). Таким чином середній показник – 50°.

Втім, навіть якщо колектор встановлений не під оптимальним кутом, це зовсім не означає, що він не буде працювати. Просто ККД знизиться в залежності від того, наскільки велике відхилення від оптимуму.

Де встановити?

аа

Правильна установка сонячного колектора на опорах

Ви можете встановити сонячні колектори на даху, стінах будівлі, на підставці посеред улюбленої галявини.

Колектори кріпляться на даху за допомогою:

  1. крокви;
  2. поперечних рейок;
  3. шпренгельних балок.

4У разі монтажу геліоустановки на землі особливу увагу потрібно приділити опорній системі: велика площа колектора означає велику парусність і при сильних поривах вітру колектор може перекинутися, якщо опори недостатньо надійні.

При установці колектора слід подумати про його обслуговування. Основною проблемою може стати очищення від пилу, бруду або снігу. Наприклад, чистити, дах від снігу буває досить небезпечно (при певній формі даху і висоті будинку), і для виконання цієї роботи доведеться залучати людей, що мають необхідне обладнання.

Але викликати фахівців з промислового альпінізму кожен раз, як пройде сніг, не дуже хороша ідея: це забирає час і гроші. Так що набагато зручніше встановлювати геліоустановку на землі, використовуючи опори: до них буде вільний доступ і очищення після снігопаду не представлятиме складності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.