Як зробити тепловий насос своїми руками?

0
387


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Теплові насоси дуже вигідно використовувати для обігрівання власних будинків. Весь досвід використання продукту показує, що в приватних будівлях площею більш ніж 400 кв. м. такий механізм окупиться протягом кількох років подальшої експлуатації, не зважаючи на високу собівартість товару. Проте зараз багато власників будинків з меншими розмірами досягли певного успіху в розробці і монтуванні теплонасосів власного виробництва.

81_imageПринцип дії теплового насосу

В основі роботи такого насосу лежить зворотній принцип Карно. Це доволі великий і складно сконструйований пристрій, в основі роботи якого лежить процес поглинання низькопотенційної теплової енергії з навколишнього середовища і її подальше перетворення в високопотенціальну енергію. В системі використовується фреон. Контур теплового насосу може поглинати енергію будь-звідки: з землі, повітря чи води. Затрати праці залежатимуть від типу насосу. Найважче зробити насос типу «земля-вода», оскільки це вимагає масштабних земляних робіт. Якщо біля дому є водойма, краще всього робити насос типу «вода-вода»: для його функціонування достатньо лише опустити зовнішній контур в водойму. Нижче описано деякі принципи створення такого корисного пристрою.

ччччсПерш за все, необхідно потурбуватись відносно придбання компресора, який використовується, наприклад, в кондиціонерах. Кріпиться зазвичай конструкція настінно. Наступним кроком буде створення конденсатора. Для цього буде необхідно зробити змієвик з мідної труби товщиною не менше ніж 1мм. Його розміщують в металевому чи пластиковому корпусі. В якості такого корпусу зійде бак необхідного Вам розміру. Після установки змієвика, потрібно зварити половинки бака, і далі монтувати необхідні різьбові контакти. Випарник також зазвичай монтують на стіну. Для того, щоб зробити якісний змієвик, можна просто обмотати навколо певного предмету необхідного діаметру мідну сантехнічну трубу (для цього зійде і газовий балон). Для того, щоб відстань між витками була однакова, бажано використовувати перфорований алюмінієвий уголок, на якому кріплять витки змієвика.

Основний монтаж цього пристрою, а  саме паяння мідної труби, закачування фреону і т.д., повинен виконувати кваліфікований спеціаліст. Невмілі дії можуть не тільки призвести до пошкодження насосу, а й нашкодити самій людині. Після закінчення установки насос підключають до внутрішньої системи обігрівання будинку. Далі відбувається монтаж і під’єднання зовнішнього контуру в залежності від виду теплового насосу.

Перед створенням  такого пристрою варто мати відповідну систему з певною потужністю, а також прорахувати всі теплові затрати та інші характеристики, інакше насос попросту не буде повноцінно працювати.чччч

Ефективність роботи теплового насоса залежить не стільки від того, наскільки висока температура середовища, а від рівня стабільності такої температури. Якщо правильно спроектувати побудову такого насосу, можна забезпечити будинок необхідною кількість тепла протягом зими, не зважаючи на низькі показники температури води, повітря чи землі. В літній період пристрій може виконувати роль кондиціонера і охолоджувати приміщення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.