Які інкапсулянти найкраще використовувати при розробці сонячної панелі?

0
904


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Герметизація сонячних панелей в наш час являється необхідною умовою для успішного виготовлення сонячних батарей. Тільки ретельне виконання всього виробничого процесу зможе гарантувати довгу й безпроблемну роботу всієї геліоустановки. В протилежному випадку крихкі і навіть ніжні фотоелементи досить швидко вийдуть з ладу навіть піддавшись легкому впливу звичайної пилюки чи дощової вологи. Якщо не провести своєчасну герметизацію, то й не може бути гарантована довготривала робота контактів і проводки в загальному. В кінцевому випадку вони всього лиш окисляться і перестануть функціонувати.

В процесі виготовлення сонячних батарей потрібно враховувати і те, що при складанні інструменту використовуються напівпровідники з срібленням, тобто очевидність і важливість проблеми герметизації постає на передовий план. Для найкращої якості продукту можна використовувати кілька видів герметиків. Це можуть бути спеціальні плівки для захисту сонячних елементів, розчини на силіконовій основі або стандартні компаунди-інкапсулянти. Останній варіант зараз став чудовою альтернативою EVA-плівкам. За допомогою цих герметиків можна без значних зусиль і витрат ізолювати сонячну батарею від зовнішнього впливу.

Плівкові інкапсулянти були одними із перших герметичних засобів при виготовленні сонячних батарей. Вони використовуються для захисту сонячних елементів від механічних пошкоджень чи атмосферного впливу. Разом з тим плівка виступає в якості відмінного діелектрика. Наноситься інкапсулянт шляхом зворотного розміщення на сонячний елемент за допомогою рівномірного нагрівання методом ламінування. Також можуть використовувати промисловий фен для швидшого результату. Температура ламінації такого продукту в середньому становить 135-140 градусів по Цельсію, в той час як товщина може сягати від 0.22 до 0.66 мм.

Постає наступне питання: де можна придбати таку плівку в Україні? Тут на допомогу приходять різноманітні спеціалізовані інтернет магазини.

Якщо порівнювати плівку з заливними компаундами із силікону, то останні гарантують відмінний захист електронних модулів і вузлів будь-якої конструкції. Силікон забезпечує надійну діелектричну ізоляцію, амортизує механічну напругу і вібрацію, а також виступає в якості бар’єру проти забруднень з навколишнього середовища, при цьому він зберігає свої характеристики в широкому діапазоні температур і вологості. Крім характерної стійкості до температур, даний продукт витримує вплив озону і ультрафіолету, а також володіє високою хімічною стабільністю.

В деяких випадка можна використовувати простий герметик-інкапсулянт. Цей варіант будеш дешевший, аніж попередній, так як ціна матеріалу набагато менша, аніж ціна самого компаунду. В даному випадку не потрібно обробляти всю поверхню батарей, потрібно сього лиш накласти герметик на звороті сторони корпусів і фотоелементів, а також на всі стики і шви конструкції. Хоча цей варіант і менш витратний, проте він забезпечує не тільки високу якість, а й абсолютно однакове полімеризоване середовище, повністю виключається заломлення сонячних променів.

панельЯк альтернативу сучасним герметичним матеріалам, часто в саморобних сонячних батареях використовують епоксидну смолу. Технологія її використання схожа на експлуатацію компаунда. Основним недоліком являється те, що при низьких температурах смола тріскається і лопається. В результаті батарея або перестане працювати, або їй знадобиться ремонт з заміною інкапсулянта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.