Запорізький завод Carlsberg заощадив 1,5 млн. гривень завдяки енергоефективному устаткуванню

0
119


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

З 13 по 15 березня в Києві пройшов Тиждень альтернативної енергетики, де керівники багатьох компаній ділилися своїми розробками та нововведеннями на підприємствах в області енергоефективності. Так, заступник директора запорізького заводу Carlsberg Ukraine Д. Марковський розповів про енергоефективні заходи, імплементовані на заводі. Система енергоменеджменту може контролювати показники води, пару, вуглекислого газу, електроенергії. Завдяки системі енергоменеджменту стало можливим своєчасне регулювання будь-яких відхилень від норми вищезазначених показників.
Крім того, підприємство може похизуватися тим, що відслідковує взаємний зв’язок між фактичним споживанням ресурсів та фактичним об’ємом виробництва. Цей зв’язок відображається в математичній моделі, в якій відстежуються критичні точки в виробничому процесі. Далі ці критичні точки вносять в список точок постійного моніторингу. Якщо говорити про частоту, то показники знімають кожні 2 хвилини. Саме це дозволяє виявляти ділянки найбільших втрат ресурсів, і саме цим ділянкам приділяється найбільшої уваги.
Крім впровадження ефективної системи енергоменеджменту, на підприємстві було встановлено 2 парові котли з економайзером та 3 теплообмінники. Перший теплообмінник має полімерне покриття, яке захищає від кислот, які виходять разом з паром та корозії. Цей теплообмінник знижує температуру газу зі 130°С до 75°С . Другий теплообмінник – кожухотрубний – був встановлений для усунення викидів з дирекційної установки. Період окупності становив менше року, так як новий теплообмінник дозволив скоротити споживання природного газу до 20 тис. м3.
Третій теплообмінник – масляно-водяний – був змонтований для утилізації тепла. Взимку він дозволяє підігрівати воду для системи опалення, а влітку підігрівати воду для побутових та виробничих потреб. Масляно-водний теплообмінник дозволив скоротити споживання природного газу до 16 тис. м3. Таким чином, завод зміг заощадити 1,5 млн. гривень через економію 214 тис. м3 природного газу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.