Застосування теплових насосів в Україні дозволить частково відмовитись від іноземного газопостачання

0
366


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Спеціалісти стверджують, що в нашій країні можливо отримувати більше ніж 85 мільярдів кіловат-годин енергії завдяки тепловим насосам. Подібне енергозабезпечення із земних надр дозволить відмовитись майже від десяти мільярдів кубічних метрів блакитного палива.

Згідно досліджень Національної академії наук України, сім областей нашої держави (переважно на заході і у центральній частині) наділені колосальним потенціалом у вигляді геотермальних джерел та можуть надавати близько семи мільярдів кіловат-годин енергії на рік.

 

Запаси води, що знаходяться у надрах землі, нагріваючись, можуть слугувати для теплозабезпечення. Деякі джерела підземних вод, що мають високу температуру, можуть застосовуватись для видобутку електрики.

Науковці розробили температурну сітку, яка відображає можливість використання вод з тією чи іншою метою. Наразі вона виглядає таким чином:

  • 50 градусів Цельсія – теплозабезпечення невеликих за обсягом площ;
  • 70 градусів Цельсія – можливість обігріву доволі масштабних ділянок;
  • 120-170 градусів Цельсія – за умови включення до процесу спеціальної суміші можливо виробити електроенергію;
  • 170-220 градусів Цельсія – з`являється можливість нагріву пароводяної речовини;
  • Температура води, більша за 220 градусів Цельсія, дозволяє видобуток електроенергії завдяки сухій парі.

Кількість геотермальних джерел, які знаходяться близько до поверхні землі, невелика. Найбільш доступні з них розташовані у Закарпатській області. Декілька джерел знаходяться на півострові Крим та на території Донецької області. Фахівці стверджують, що окрім температурного режиму підземних вод, першочергову роль відіграє об`єм води, який можливо використати без шкоди для екології. Найкраще в дані умови вписуються джерела, що розміщені в Харківській області. Рівнинна поверхня значно сприяє проведенню робіт.

Пробурювання поверхні являється доволі затратним у фінансовому плані процесом. Вчені наголошують, що близькі до поверхні землі джерела (менше ніж чотири кілометри) є лише в Карпатах та на півострові Крим. Вартість реалізації подібних проектів зростає через високий вміст мінеральних сполук, що сприяють швидкій корозії обладнання. Тому необхідно використовувати установки зі спеціальних сплавів, які в кілька разів дорожчі за звичайне бурове обладнання. Додатковими витратами в кошторисі стане придбання спеціальних установок для відведення газів, що виділяються в процесі експлуатації свердловини.

На території нашої країни існують свердловини, що експлуатуються з метою обігріву. Вироблення електрики поки не відбувається. Основною проблемою дуже повільного розвитку даної галузі альтернативної енергетики є її затратність.

Адже основними споживачами тепла та енергії, отриманої з геотермальних джерел, являються жителі сільської місцевості, які наразі перебувають у скрутному фінансовому становищі.

Уряд сприяє розвитку даної галузі, звільняючи від податків на прибуток тих підприємців, які встановлюють теплові насоси на виробництвах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.