«Зелений» тариф для українців: скільки можна заробити на сонці?

0
667


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячні або ветрогенеруючі установки протягом найближчих 15 років (термін дії спеціального «зеленого» тарифу) можуть стати передбачуваним і стабільним джерелом додаткового доходу, повідомляє elektrovesti.net з посиланням на Українську асоціацію відновлюваної енергетики.
Останнім часом в Україні істотно зросла кількість приватних домогосподарств, які отримують електроенергію за рахунок відновлюваних джерел. Цьому сприяло введення в минулому «зеленого» тарифу на виробництво електроенергії за допомогою сонячних установок. Однак головним стимулом стало те, що оплата державою генеруються надлишків дозволяє не тільки швидше окупити інвестиції в «приватну» енергосистему, але й отримати додатковий заробіток. Згідно з українським законодавством, влади гарантують першочерговий викуп електроенергії (що залишилася після витрати на власні потреби) за підвищеним тарифом саме у домогосподарств, в яких використовуються сонячні батареї.

З прийняттям закону № 514 в Україні «Про внесення змін у деякі закони України щодо конкурентних умов вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії» це правило поширюється і на вітрогенератори, встановлені в приватних домоволодіннях. І, як показує практика, свої зобов’язання регулятор енергетичного ринку виконує без збоїв.

Для власників приватних будинків, які уклали договір купівлі-продажу електроенергії до липня поточного року, «зелений» тариф становить від 3,5 до 3,9 гривень за 1 кВт·год. З 16 липня 2015 року тариф для сонячних установок приватних домогосподарств буде встановлюватися на рівні 20 євроцентів/кВт·год, причому до 2025 року – з прив’язкою до курсу євро. Потрібно зазначити, що перегляд рівня тарифу згідно з вищевказаним Законом буде здійснюватися щоквартально. Далі рівень тарифу буде змінюватися наступним чином: з 01.01.2016 р. ціна «зеленого» кіловата складе 19 євроцентів/кВт·год, з 01.01.2017 – 18 євроцентів/кВт·год, з 01.01.2020 – 16,3 центи/кВт·год, а з 01.01.2025 – 14,5 євроцентів/кВт·год.

Скільки можна заробити на приватній сонячній електростанції в Україні?

Отже, український домовласник у середній частині країни 9 місяців у році (з лютого по жовтень) може повністю забезпечувати свої потреби в електроенергії за рахунок сонця, та ще й продавати надлишки у мережу. В листопаді, грудні і січні міні-СЕС потужністю 10 кВт, наприклад, у київських широтах, дозволить обходитися без централізованої енергомережі на 89 %, 63 % і 74 % відповідно (дані таблиці вище).

В цілому за рік геліосистема, встановлена на даху приватного будинку, дає близько 13,5 МВт·год., з яких 7,5 МВт·год – надлишки, які закуповує держава за «зеленим» тарифом від 3,5 гривень до 3,9 гривень за 1 кіловат. Таким чином, річний дохід від продажу надлишків сонячної електроенергії з однієї установки потужністю 10 кВт досягає рівня 26-30 тисяч гривень. Середня окупність надахової СЕС залежно від виробника і вартості може варіюватися в діапазоні від 7 до 10 років. Далі – чистий прибуток.

12

Як оформити «зелений» тариф в Україні

Для того щоб енергетична незалежність перетворилася на успішний бізнес-проект, власнику ВДЕ – установки необхідно подбати про отримання «зеленого» тарифу. Ця процедура довжиною в кілька кроків досить проста, і, якщо все робити послідовно і правильно, на цьому шляху не повинні виникнути серйозні перешкоди.
Отже, після купівлі та монтажу системи, місцеве обленерго необхідно подати заяву та схему підключення приватної електростанції. Після узгодження схеми держпідприємство надає рахунок на оплату послуг з облаштування вузла обліку споживаної і генерується в мережу електричної енергії. Вже через 5 днів після оплати цього рахунку спеціаліст обленерго підготує його до роботи. Завершальним кроком є укладення угоди про купівлю-продаж електроенергії, після якого вироблена енергія може бути продано державі за «зеленим» тарифом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.