Зелений тариф. Як заробляти на “зелених кіловатах”

0
1103


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Для розвитку будь-якої галузі, підприємства або громадянського руху завжди необхідна матеріальна база та допомога. Альтернатива енергетика не є винятком, адже в умовах дешевої нафти та подальшого розвитку атомної енергетики, вона поки що відстає по цінам. Для подолання цієї проблеми був впроваджений «зелений тариф».

yak_otrymaty_zelenyj_taryf_domohospodarstv (1)Зелений тариф – механізм який дозволяє власникам малих електростанцій до 30 кВт, продавати вироблену ними електроенергію її постачальникам в мережу. Головна умова – використання альтернативної енергетики. Фактично при оформлені зеленого тарифу, перевірки приватної сонячної або вітрової електростанції на відповідність вимогам та встановленні лічильника постачальники електроенергії змушені закупляти у вас весь обсяг вироблених кіловатів.

0,,6497428_4,00 (1)Особливістю зеленого тарифу є пільгова закупівельна ціна на екологічно чисту енергію. Вона залежить від типу електростанції та може багатократно перевищувативартість електроенергії отриманої на ТЕС та АЕС.

Зелений тариф дозволяє отримувати дохід з таких електростанцій,zelenyy_tarif1 (1)як сонячні, вітрові та гідроелектростанції, які є приватними господарствами та виробляють потужність до 30 КВт. Також наразі продовжується суперечки щодо роботи по зеленому тарифу електростанцій, які працюють на рідкому біопаливі та на біогазу.

zelenij-tarif (1)Для сонячних та вітрових електростанцій тарифи на закупівлю електроенергії сильно залежать від дати введення експлуатацію. А для сонячних також важливе розміщення на даху або фасаді будинку, і тому сонячна батарея на даху буде вигідніше наземної. Така логіка призводить до більш корисного використання площі земельних ділянок.

Загалом станом на 2016 рік, згідно постанови Національної комісії від 29.12.2015 № 3144 «Про встановлення “зелених” тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» діють такі цінові тарифи на електростанції введені в експлуатацію:

Снимок

При цьому варто зазначити незначний приріст ціни на електроенергію продану по «зеленому тарифу» порівняно з постановою від 30.09.2015 року.

Очевидно, що зелений тариф є найбільш вигідним для власників сонячних панелей, Solar-power-1 (1)але також він дозволяє заробляти і на вітряках, які до того ж працюють вночі та в хмарну погоду.

В цілому  «зелений тариф» дозволяє виправдати втрати на побудову власної електростанції за 1-2 роки, а падіння ціни відповідно до строків запуску, чітко вказує на те, що чекати з її введенням в експлуатацію не варто.

bigstock-Solar-Panel-On-A-Red-Roof-14532428 (1)Сам «Зелений тариф» бере початок в Сполучених Штатах Америки. Під час енергетичної кризи в кінці 70-х був запроваджений тариф, який дозволяє продавати в мережу кіловати вироблені приватними міні електростанціями. Таким чином планувалося частково подолати наслідки кризи, зменшити викиди в атмосферу шкідливих речовин та підняти на новий рівень розвиток альтернативної енергетики в США та світі.

В Україні «зелений тариф» з’явився 25 вересня 2008 року згідно закону України «Про Rutland-504-mini-turbine (1)внесення змін до деяких законів України щодо встановлення “зеленого” тарифу». Відтоді ціна на вироблену електроенергію встановлювалась, як подвійна вартість електроенергії електрогенеруючих компаній. Також «зелений тариф» залежить від курсу євро та прикріплений до нього, що робить його ще більш привабливим.

З моменту введення зеленого тарифу до 2012 року, загальна потужність альтернативних електростанцій, які потрапляють під його дію зросла в 4 рази. У 2009 році їх загальна потужність складала всього 150 МВт, що набагато менше ніж виробляє одна середньостатистична ТЕС на території України. У 2010 році відбувся незначний підйом на 12,1 МВт, а у 2011 році різкий стрибок зробила сонячна енергетика піднявши r928453_9707615 (1)загальні потужності з 8,1 МВт до 187,5. Загальна потужність «зелених» електростанцій склала 379,8 МВт. 2012 рік також відзначився стрибком альтернативної енергетики потужності якої склали 653,6 МВт. Окрім цього варто зазначити, що саме сонячна електроенергія закріпила за собою лідерство виробляючи майже 50% всієї сонячної електроенергії.

Наявність зеленого тарифу та вартість сонячних кіловатів сильно стимулюютьEnergy_Mini-Hydro2 (1) подальший розвиток вітрових та сонячних електростанцій, які працюватимуть для потреб електромережі. Але обмеження в 30 КВт максимальної потужності вказує на необхідність розповсюдження саме малих електростанцій розміщених на дахах та прибудинкових територіях.

airbreeze-mini-wind-turbine (1)Більш детально з «зеленими тарифами» можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України, а саме за постановою «Про встановлення “зелених” тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» та частини 17 закону України «Про електроенергетику».

 

solar-panel-cleaning-OM (1)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.