Житель Дніпра навчає обігріватися опалим листям

1
434


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Український новатор Сорока Максим обігріває свій будинок, використовуючи в якості палива опале листя. Активіст займається переробкою рослинного сміття в екологічно чисті паливні брикети і пропагує їх використання в якості гідної заміни газу.

За словами Максима, думка про перехід на альтернативні джерела з’явилася після скарг родичів, що проживають у приватному секторі, на високі ціни блакитного палива. Маючи великий будинок і газове опалення, близькі новатора отримували шалені рахунки оплати за газ. Тоді Максим і звернув увагу на опале листя як на підходящу сировину для біопалива.

У нас звичним осіннім ритуалом стало спалювання листя і сухої трави після прибирання територій. Умілець з Дніпра стверджує, що такого роду відходи можна ефективно використовувати для забезпечення теплом власного житла. Максим зробив власними руками спеціальний прес, який і виготовляє брикети з рослинних відходів. Грошова сума, витрачена на створення пристрою, склала близько 600 гривень.

У ролі сировини для паливних брикетів може виступати не тільки листя, але і суха трава, відходи від переробки кукурудзи або деревини, лушпиння соняшнику і т. п. У виробництві умілець використовує папір або крохмаль в якості зв’язуючого матеріалу. В процесі виготовлення брикетів дотримуються певні пропорції сировини: 1 частина паперу або крохмалю на 6-9 частин рослинного компонента.

zzkksksОдин кубометр газу відповідає за тепловіддачею 45 таким брикетам. Вага одного паливного брикету варіює в діапазоні від 30 до 80 грам.

Листя різних порід листяних дерев дають різну кількість тепла. Найнижча кількість тепла у листя каштана, а найвища – у листя липи.

Максим Сорока стверджує, що виробництво паливних брикетів з опалого листя – посильна робота навіть для дівчини. Його дружина, наприклад, з легкістю робить брикети по 30-40 грам. Так як Максим значно сильніше фізично, він виробляє 80-грамові брикети.

Паливні брикети з листя за способом горіння нагадують кам’яне вугілля. Їх слід закладати в котел на дрова, які вже добре розгорілися. Брикети підлягають використанню в твердопаливних котлах приватних будинків. Одержувану в процесі топки золу можна використовувати як добриво для городу.

1 коментар

  1. Доброго дня!
    Дякуємо редакції за класну публікацію та інтерес до наших ініціатив еко-освіти “СЕЛО” та “РецептенергоНЕзалежності”. Для усіх читачів – детальну інформацію щодо технології та необхідні креслення можна подивитися у відкритому доступі на нашій сторінці (https://www.facebook.com/dvnecu/), а також задати питання еко-хакерам GreenPeopleNGO – які безпосередньо популяризують прості еко-технології серед населення.
    Еко-дружньо, Максим Сорока та уся спільнота Дніпропетровського відділення НЕЦУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.