Дощ на сторожі енергоефективності

0
179


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Використання відновлюваних джерел електроенергії давно уже перейшло з розряду інноваційних чудасій в розряд широко застосовуваних технологій. Розробники винаходів у цій сфері часто стикалися з насмішками скептиків щодо результативності їх діяльності та сенсу її вцілому. Останнім часом вже ні в кого не виникає невпевненності з приводу необхідності застосування технологій і методик альтернативної енергетики в повсякденному житті. До того ж, результат їх функціонування відображено в конкретних статистичних даних, які доводять, що споживання електроенергії і негативний вплив на навколишнє середовище звести до мінімуму більш ніж можливо.

Існування скептично налаштованого прошарку суспільства зіграло на руку розвитку технологій у галузі енергоефективності. Вчені наполегливо працюють не тільки в руслі створення нових розробок, але і в області удосконалення вже існуючих. Приміром, впровадження в життя сонячних панелей дало можливість акумулювати енергію Сонця. Слабке місце цієї розробки в тому, що коли прямі сонячні промені сховані за хмарами в похмуру погоду, їх використання стає недоцільним. Вивчаючи це питання, наукові світила загострили увагу на досить цікавому явищі – у той момент, коли сонячні промені не проникають через хмари, як правило, пориви вітру набирають силу і в більшості випадків починається дощ. На підставі подібних наукових спостережень народилася ідея створення спеціального пристосування, яке зможе акумулювати енергію, одержувану і від сонячного світла, і від води, і від вітру. Така установка дасть можливість безперебійного вироблення електроенергії для різних потреб.

Лідируючі позиції в розробці проекту створення пристосування, що використовує енергію крапель дощу, зайняли вчені дослідницького центру у Франції. Ними було зроблено наголос на поняття «п’єзоелектричних елементів», які характеризуються здатністю акумулювати енергію під час механічного впливу на них. Науковці стверджують, що отримання певної кількості електроенергії, за допомогою накопичення енергії падаючих крапель дощу, є цілком придатною практикою. Обсяги вироблюваної таким способом електроенергії не великі, але для забезпечення повноцінної роботи приладів з невеликою потужністю її буде цілком достатньо.

У науковій громадськості раніше вже були зроблені спроби вироблення електроенергії за допомогою п’єзоелементів. Наприклад, в Японії п’єзогенератори розташували в одному з приміщень станції метро під назвою «Марунучі». Поки пасажири займалися придбанням проїзних квитків, генератори акумулювали енергію, якої було цілком достатньо для функціонування турнікетів.

Існує ще чимало прикладів використання п’єзоелементів у реальності, але ідея вироблення електроенергії з падаючих крапель дощу була озвучена вперше. Основною метою стало створення такого матеріалу, який би дозволив акумулювати енергію як від сонячних променів, так і від механічного впливу дощу. Французькі вчені направили розробки інноваційних технологій в абсолютно нове русло і розбурхали голови науковців різних країн.

Результат не змусив себе чекати. Наукові працівники одного з дослідницьких інститутів Великобританії зробили неймовірне відкриття – вони розробили спеціальні волокна, здатні акумулювати енергію сонця і дощу.

Надалі це відкриття планується застосовувати в повсякденному житті для забезпечення роботи пристосувань з невеликою потужністю. Одним з варіантів застосування, що було запропоновано науковцями – створення штучних дерев, листя яких буде зроблено з нових мікроволокон. Подібні «зелені п’єзогенератори» дозволять забезпечити електроенергією невеликий будинок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.