Олігархи вбивають власників СЕС

0
258


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Не так давно держава почала активно підтримувати становлення альтернативної енергетики. Тільки виникає питанняя: хто насправді від цього виграє – олігархи чи звичайні громадяни?

Верховна Рада 25.04.19 затвердила Закон, що відміняє «зелений» тариф. Законопроект конкретно торкнувся тих, хто вже побудував наземні сонячні електростанції домашнього типу, потужністю до 30 кВт.

Варто зазначити, що зміну схеми організації заходів підтримки альтернативної енергетики в Україні почали активно обдумувати ще 2 роки тому. Центральною ідеєю стало зниження «зеленого» тарифу для великих сонячних електростанцій та вітряних станцій. Окрім того, обговорювалася можливість перевести станції на роботу в режимі конкурентних аукціонів.

Такі нові рішення стали затребуваними через ситуацію з пільговим тарифом. Справа у тому, що «зелений» тариф в нашій країні – один з найвищих серед країн Європи у промислових масштабах. Альтернативна енергетика приносила країні 2 відсотка електрики в загальному енергетичному балансі, а потребувала 8 відсотків коштів від доходу енергетичного ринку. В масштабах країни це близько 16 млрд гривень лише за минулий рік.

Тільки от завершенням дебатів з цього питання стало збереження дуже високого «зеленого» тарифу для великих промислових станцій до кінця наступного року.

Окрім того, в Законі сказано, що станції, які продовжуватимуть функціонувати до кінця 2020 року, можуть розраховувати на фіксацію високого тарифу аж на десять років. При наявності у конкретних проектів підписаних з енергетичним ринком договорів, вони мають можливість підключати високий «зелений» тариф і для станцій, побудованих після 2020 року.

Тепер розглянемо ситуацію з наземними домашніми СЕС. Депутати прийняли поправку, яка повністю скасувала «зелений» тариф. З прийняттям даного Закону власники домашніх сонячних електростанцій зобов’язані віддавати згенеровану електрику в загальну мережу абсолютно безкоштовно.

Закон дасть свої перші пагубні для власників СЕС результати у наступному кварталі, коли НКРЕКП проіндексує тариф по курсу європейської валюти.

Сонячні станції, які мають панелі за землі, уже враховуватись в тарифікації не будуть.

Одним з основних аргументів для прийняття даного законопроекту депутати вважають незаконне збагачення власників СЕС. За словами міністра Насалика, українці продають енергію не лише з власних ділянок, але й займаються встановленням панелей на пустуючих ділянках, чим порушують закон.

Тільки от пан міністр не врахував той момент, що, згідно закону, приєднувати прилеглі ділянки заборонено. Всі маніпуляції з цих питань проводять працівники Обленерго, відносно свавілля котрих ми вже неодноразово публікували матеріал. Зрозуміло, що в обхід Обленерго неможливо підключити жодне домогосподарство до «зеленого» тарфу. Але замість того, щоб навести порядок в доблесних рядах працівників Обленерго, на яких регулярно поступають скарги громадян, депутати вирішили покарати чесних громадян, яких у даному питанні 95 %.

Болюче питання стосовно скасування «зеленого» тарифу досконало розглянуте не було. Петро Порошенко підписав даний Закон, чим закріпив за олігархами право заробляти на надвисокому тарифі, а українців, з їх принизливими зарплатами та пенсіями, залишив без найменшої надії на заробіток від альтернативної енергії.

Андрій Герус на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук прокоментував дане рішення так: «Із наступного кварталу такі дрібні домашні СЕС будуть відпускати у загальну мережу свою е/е безкоштовно. А крупні СЕС Ахметова та іншої “еліти” таку ж електроенергію будуть продавати у мережу за 5 грн за кВт-год, для них супервисокий “зелений” тариф працює далі».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.