Що обрати вітрогенератор чи сонячну батарею?

0
804


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Що краще використовувати як альтернативне джерело електричної енергії, вітрогенератор чи сонячні батареї?

1Упевнена, тим хто вже відносить себе до до користувачів альтернативної енергії з досвідом подібне питання “ріже слух”. А кажучи серйозно, це рівносильно питанню: що краще використовувати гідроелектростанцію або теплоелектростанцію? Там, де є річка і її потік забезпечує можливість використання гідроелектростанції, вибір очевидний хоча б тому, що її кіловат буде дешевше. Ну а там, де немає річки, залишається ставити теплоелектростанцію.

2Зрозуміло кожен з варіантів здатний задовольняти виконання поставлених завдань при певних специфічних умовах. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які ми змушені враховувати при виборі одного, більш відповідного нашим вимогам і задумам. В рівній мірі це відноситься і до вибору вітрогенератора або сонячної батареї. Там, де об’єкти відкриті, де немає високих будівель чи споруд поруч напрошується використання вітрогенератора. Але, за великим рахунком, це не виключає можливості використання сонячної батареї.

3Більш того, цю особливість альтернативних джерел слід використовувати собі на користь. Що я маю на увазі? Припустимо ви зібралися забезпечувати себе електроенергією від альтернативного джерела в районі систематичних і регулярних вітрів. Вибір вітрогенератора або вітрогенераторів (питання про кількість, це окреме питання) для вас очевидний.

АЛЕ: обов’язково, розгляньте варіант використання і сонячної батареї теж. Слід врахувати, що якщо у вашому районі присутній сезонність, значить без сумніву будуть періоди, коли продуктивність вітрогенератора значно знизиться, але в цей же період підвищиться продуктивність сонячної батареї. Тим самим ви виключите з усього періоду вашого альтернативного електроспоживання сезонні коливання.

4Це ж можна віднести і до районам з переважним сонячним випромінюванням. Не розглядати використання вітрогенератора взагалі було б щонайменше нерентабельно.

Іншими словами, доцільно використовувати вітрогенератор та сонячні батареї у комплексі. В Україні влітку основне навантаження лягає на сонячні батареї. Це і зрозуміло. Світловий день довший, сонце вище. Навесні ж і восени, коли листя на деревах немає, простори для вітру відкриті. Тут-то вітряк стає Королем.

6Я віддаю перевагу сонячним батареям. Безшумні трудівниці. Ламатися нема чому, немає механічних обертових частин. Проте, я ніколи не стану радити обмежуватися лише сонячними батареями. Допускаю, що можуть бути райони, де доцільно використовувати тільки або вітрогенератор, або сонячні батареї. Але це швидше виняток, ніж правило.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.