Способи підключення сонячних елементів

0
796


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Фотоелектричні (сонячні) панелі являють собою пристрій, основна функція якого – виробництво електроенергії. Звичайно, для досягнення значної ефективності використання енергії, необхідно створити систему, побудовану принаймні, з декількох модулів. Панелі можуть бути з’єднані в поєднанні один з одним паралельно або послідовно. У чому різниця між цими двома рішеннями?

При визначенні продуктивності фотоелектричної установки, ви повинні розуміти, який вплив на неї має тип з’єднання модулів.

– Напруга і струм, що протікають від фотоінверторного генератора до перетворювача, дійсно залежать від двох складових – поточних погодних умов і просто від того, як підключені сонячні батареї – каже Павло Сокіл з компанії Soleo.

Для того, щоб почати установку панелей, потрібно дізнатися декілька фактів, пов’язаних з впливом змін клімату. Як виявилося, напруга змінюється зі збільшенням температури або зменшується – в середньому приблизно до 3% при 10 градусах Цельсія. З іншого боку, умови освітлення не мають великого значення. Інакша ситуація з силою струму, яка збільшується або зменшується пропорційно будь-яким змінам в доступі до сонячного світла, залишаючись при цьому абсолютно незалежною від коливань температури.

– З урахуванням викладеного, при установці фотоелектричної установки, щоб отримати параметри струму і напруги, необхідно з’єднати окремі модулі разом, – додає представник Soleo.

В цьому випадку є два способи: паралельний і послідовний. Перший з них викликає пропорційне збільшення інтенсивності протіканню струму. Напруга тут дорівнює номінальній напрузі одного модуля.

– Послідовне підключення модулів сонячної установки демонструє точно протилежні властивості. Тут ми маємо справу з адекватним збільшенням напруги і струму, таким, як один модуль. Обов’язково необхідно пам’ятати, що паралельно не можуть бути об’єднані модулі з різною напругою. отже і – модулі з різною силою струму – пояснює Павло Сокіл.

Вибір конкретного способу підключення панелей багато в чому залежить від вимог, що пред’являються до напруги і струму в фотоінверторному генераторі, обумовлені параметрами перетворювача. На практиці використання послідовного з’єднання дає, отже, більш високу напругу, що вигідно в основному для роботи інвертора.

– З іншого боку, паралельне підключення буде набагато більш ефективним, коли на перший план виступають затінення і прагнення до досягнення максимальної потужності підключених модулів – говорить експерт в кінці Soleo.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.