Усі особливості монтажу сонячних панелей

0
2067


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячна енергія, як відомо, безкоштовна енергія, яка доступла людству круглий рік.
«Просунуті» люди завжди і скрізь прагнули і прагнуть накопичити сонячну енергію, розуміючи, що дана енергія вічна. Для накопичення даного виду енергії вченими були винайдені сонячні батареї – екологічно чисте джерело електричної енергії.

І багато розвинених країн світу давно і успішно використовують такі батареї в якості альтернативного джерела електричної енергії.

Сонячні батареї акумулюють, тобто збирають сонячну енергію, накопичують її, і за допомогою певного обладнання перетворюють її в електроенергію, яка використовується в різного роду господарських потребах: для опалення приміщення, нагрівання води, освітлення і т. Д.

1Думаю, немає таких людей, які не захотіли б встановити таку сонячну міні електростанцію у себе на дачі, наприклад. Адже вигода від її використання «на обличчя». Вона і ефективна, і надійна, і довговічна, і легка в обслуговуванні, абсолютно безшумно працює, не залишаючи після себе ніяких відходів. До того ж вельми гарна, дуже стильно виглядає на даху. Ну, і, звичайно ж, використання сонячної енергії значно економить витрати по оплаті комунальних послуг.

На сьогоднішній день можна говорити тільки про один «недолік» сонячних батарей – їх великих розмірах. Тому, якщо ми хочемо отримати максимально ефективну роботу сонячних батарей, необхідно дотриматись деякі обов’язкові правила при їх монтажі. Розглянемо їх.

1По-перше, оптимальний вибір місця для розміщення сонячних батарей. Найчастіше їх встановлюють на дахах будинків, що дозволяє не шукати вільне місце на землі, розчищати його, тощо.

За формою даху і з розміщення на площині розрізняють такі види монтажу сонячних батарей:
1. Похилий монтаж на похилому даху;
2. Горизонтальний монтаж на плоскому даху;1
3. Вільний монтаж на опорному каркасі;
4. Інтегрований монтаж використовується з урахуванням архітектури будівлі.
По-друге, установка батарей з правильною орієнтованістю в просторі. Це означає, що фотоелементи батареї повинні бути чітко спрямовані на південь, бажано під кутом до сонця. І «вміти» рухатись за ним. Тому батареї монтують на спеціальних трекерах, що дозволяють сонячним батареям максимально вловлювати сонячну енергію.
По-третє, установка батарей має здійснюватись з урахуванням розташованих недалеко ліній електропередач, висотних будівель, дерев та інших подібних факторів, здатних собою закривати сонце.

Для інформації треба сказати, що в залежності від цілей, переслідуваних при монтажі сонячних батарей і якості вже існуючої електричної мережі, існують такі варіанти підключення:

4

 1. Автономні сонячні батареї, які використовуються для забезпечення електроенергією окремого будинку. Такі види сонячних батарей найчастіше використовуються там, де відсутнє централізоване електропостачання.
 2. Автономна електростанція окремого будинку зазвичай оснащена потужними акумуляторними батареями, здатними за світловий день накопичити достатню кількість електроенергії, і використовувати її вночі або в похмурі дні. До складу автономної системи входять:
 • фотоелементи;
 • контролер заряду (забезпечує захист батарей від надлишку зарядки або повної розрядки);
 • інвертор (перетворює постійний електричний струм в змінний, який використовується в побуті);
 • акумулююча система (накопичує надлишкову електроенергію за допомогою декількох дуже ємних акумуляторних батарей, яка використовується в разі відсутності сонця).
 • резервна система, що використовуються при перебоях центральної електромережі;
  Такі енергосистеми використовуються в якості додаткового ( «про всяк випадок») джерела енергії.
  До складу резервної системи входять ті ж елементи, що і до автономної.

2

3.  Змішаними, що мають можливість «ділитися» надлишками електроенергії з державними енергомережами.
До складу змішаної системи входять:
– фотоелементи;
– інвертор для підключення до мережі;
– інтерфейс взаємодії з електричною мережею (нормалізує напруга відповідно до стандартів);
– реверсний електролічильник (контролює рух електроенергії до абонента і назад і її використання).
Використовуючи сонячні батареї у себе в оселях, ми бережемо природу, вносимо посильний вклад в оздоровлення екологічного стану всієї планети.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.