Вітчизняний винахідник створив інноваційний енергозберігаючий матеріал

0
191


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Енергозберігаючий матеріал нового покоління отримав назву «максен». Своєю появою він завдячує професору, що нині проживає в штаті Філадельфія, але має українське коріння. Гогоці Юрій разом із групою вчених з Дрексельського університету розробив «максен», який вже неймовірно зацікавив наукову громадскість.

За словами вченого, відкриття нового виду унікальних матеріалів (MXenes) відбулося ще в 2012 році.

Новітні матеріали являють собою 2-вимірні карбіди і нітриди перехідних матеріалів. Ще п`ять років тому про них абсолютно нічого не було відомо науці.

Наразі вчені синтезували зо два десятки представників нового сімейства матеріалів. Подальша робота групи Юрія Гогоці буде спрямована на розробку новітніх акумуляторів, в основу яких і ляжуть максени.

Пан Юрій також акцентує увагу на тому, що процес дослідження властивостей максенів ще не завершено. Можливо у майбутньому вони набудуть широкого вжитку у галузі портативної електроніки, альтернативної енергетики та вирішуватимуть питання очищення води. Ці припущення науковця будуть підтверджені або спростовані по завершенню вивчення особливостей нових матеріалів. На даний момент чітко зрозуміло одне – максени допоможуть науці зробити впевнений крок вперед у питанні енергозбереження.

Представники університету, в якому професор Гогоці працює понад два десятки років, ведуть переговори зі спеціалізованою фірмою щодо можливості масового виробництва максенів.

Вчений стверджує, що у випадку вдалих випробувань новітніх матеріалів, людство зможе зробити значний прорив в області технологій майбутнього. На фоні активного розвитку альтернативної енергетики в усьому світі, розробка нових енергозберігаючих технологій конче необхідна.

Професор Гогоці впевнений, що Україна також здатна зробити прорив у науці. Для цього лише необхідно забезпечити гідну оплату праці науковцям. Пан Юрій ставить у приклад досвід Кореї та Сінгапуру, які свого часу інвестували в науку, а тепер займають лідируючі позиції у світі за рівнем розвитку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.