Як підняти сонячні панелі на дах?

0
784


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Підйом сонячних панелей на дах
Installation of Solar Panels at the Los Alamos County Nature Center

Сонячна панель габаритами 2Х1 метра важить близько 20 кг і коштує в рамках 3-4 тисячі гривень. Процес монтажу таких панелей включає підйом декількох центнерів на дах будинку. При чому, їх треба піднімати бережно щоб уникнути подряпин і ударів, а при їх габаритах це стає нелегкою задачею.

Способи підняття сонячних панелей на висоту:

1. Підйом вручну на висячих тросах

Просто зв’язати сонячну панель тросом і підняти нагору – це найпростіший варіант. Але він працює до першого пориву вітру, який вліпить сонячну в стінку будівлі. До того ж, робітники мають постійно стояти на краю даху, що посилює ризик падіння. Впасти з даху – це неприємно навіть зі страховкою.

Спеціальний захисний чохол для підйому сонячних батарей
Підйом в спеціальному захисному чохлі. Єдиний безпечний спосіб підйому тросом.

2. Підйом по похилій драбині

Зараз більшість бригад по монтажу панелей використовують розкладні драбини як рейки для підйому сонячних батарей. Сонячна панель просто кріпиться до брусу з вирізами під бокові жердини. Так можна швидко і доволі безпечно підняти сонячні панелі навіть великої площі на висоту. Витрати при цьому будуть мінімальні, а рівень безпеки доволі високий. Звичайно таке кріплення не втримає сонячну панель при різкому сильному пориві вітру, але у вітряну погоду монтувати щось на даху – це загалом погана ідея.

Підйом за допомогою використання тросів, як рейок
Використання тросів, як рейок для підйому панелі.

Драбина, яка підходить для подібної цілі коштує 3000-4000 грн. Але для ще більшого здешевлення процесу замість драбини можна використати дерев’яні бруси, металеві рейки або труби. Необхідно тільки, щоб вони були достатньої довжини та витримували 10-20 кг навантаження. До того ж, при достатньому нахилі тиск на рейку буде менший. Конструкція для підйому сонячних батарей може обійтись в суму до 500 грн. Замість рейок навіть можна використовувати два натягнутих троса. Підійде й просто якісний паракорд. Головне, щоб у вас був окремий вихід на дах.

3. Крана або евакуатора

Оренда крана на 3-4 години коштуватиме від 3000 грн. Кран може знадобитись тільки у випадку, якщо на плаский дах треба підняти одночасно велику кількість сонячних панелей. Наприклад, якщо ви збираєтесь застелити сонячними батареями дах гіпермаркету. Тоді його вантажопідйомність буде корисною. В інших випадках – це зайва трата грошей.

Підйом сонячних панелей на висоту вантажною технікою
Цей спосіб можна використати якщо у вас або у вашого сусіда є власний підйомник.

4. Похилі підйомники

Якщо вам монтувати не один десяток і не сотню СЕС на даху, то похилі підйомники – це найбільш оптимальний варіант. Наприклад, похилий підйомник GEDA при максимальній довжині в 13,5 метрів здатен підняти до 150 кг корисної ваги на висоту четвертого поверху. Тобто він підходить не тільки для сонячних панелей, але й для підйому різних будівельних матеріалів. А також для підйому самих робітників. До того ж, він має спеціальне кріплення саме для сонячних батарей. Такий підйомник можна взяти і в оренду, хоча й доведеться пошукати.

Підйом сонячних панелей зручним і універсальним похилим підйомником.
Похилий підйомник зробить роботу швидше і безпечніше. До того ж, він універсальний.

Висновки

Зараз драбина – є найбільш дешевим, універсальним і ефективним методом підйому сонячних панелей на висоту. Особливо, якщо будинок не вище 3-х поверхів й піднімати треба не так багато. Драбина є варіантом і для самостійного встановлення сонячних панелей на невеликій висоті. Але варто пам’ятати, що є більш зручні швидкі й безпечні методи підйому. До того ж, Зелений Тариф фактично створив в Україні ринок приватної сонячної енергетики. Й кількість роботи для монтажних бригад буде тільки зростати, як і об’єм середнього проекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.