Як правильно доглядати за сонячними панелями? Чи підлягають вони миттю?

0
320


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Безумовно, найвища продуктивність роботи сонячних панелей буде наявна в день їх монтажу. Надалі ефективність буде знижуватись з плином часу, поступово. Зниження продуктивності буде відбуватися непомітно і не матиме очевидних відхилень, тому що найнижчої точки своєї ефективності сонячні панелі досягнуть щонайменше за сорок років.

Найактивнішим ворогом сонячних панелей являється пил та бруд, які з часом накопичується на поверхні. Деякі власники приватних невеликих СЕС стверджують, що панелі потребують миття.

Дослідження вчених з університету в штаті Арізона повністю спростовують дане твердження та переводять його в розряд міфів. Як зазначають дослідники, миття панелей здатне збільшити їх продуктивність приблизно на один відсоток. Якщо врахувати затрачений на подібну процедуру час та зусилля, то можна справедливо відкинути такий варіант як економічно недоцільний. У випадку, коли власник СЕС прагне підвищити продуктивність, значно кращим рішенням буде встановлення додаткових панелей.

В кліматичних умовах нашої країни існує можливість природного очищення поверхонь сонячних панелей завдяки дощу. Виключенням можуть стати тільки ті області України, які мають потужні промислові комплекси. Якщо поблизу СЕС працює металургійний або хімкомбінат, то панелі покриваються не тільки природним пилом, а й викидами з заводу.

Шкідливий промисловий дим осідає на поверхні сонячної панелі, створюючи при цьому жирну плівку, яка дощовою водою не змиється.

Ще одним виключенням у природному очищенні являються горизонтальні сонячні панелі, що розміщуються на пласких дахах. У даному випадку дощова вода разом із забрудненнями не стікає з поверхонь, а навпаки накопичується на них. Як результат – вода випаровується з часом, а бруд та сторонні домішки, що знаходилися у дощовій воді, вкривають поверхню панелі.  З метою запобігання подібним ситуаціям рекомендується встановлення сонячних панелей під кутом щонайменше 10 градусів.

Якщо звернутися до статистики, то стає очевидним, що замість миття поверхонь більш економічно вигідним буде встановлення додаткових панелей. Сонячна електростанція мережевого типу з потужністю 10 кіловат виробляє порядку 12000 кВт/годину за рік роботи. Один втрачений завдяки забрудненням відсоток потужності у грошовому еквіваленті складе майже 22 євро на рік (згідно «зеленого» тарифу у 0, 18 євро). Нова сонячна панель потужністю 250 ват здатна генерувати близько трьох сотень кіловат за годину на рік. Вартість такої панелі доходить до 200 євро. Після нехитрих підрахунків можна зробити наступні висновки:

  • Нова сонячна панель дасть 54 євро прибутку на рік, тобто строк окупності її складе приблизно чотири роки;
  • Надалі додаткова панель приноситиме чистий дохід.

Наостанок залишається зауважити, що перед тим як вдаватися до начебто логічних заходів по догляду за сонячними панелями, слід отримати консультацію кваліфікованого спеціаліста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.