Різновиди і особливості використання сонячних батарей для зарядки автомобільних акумуляторів

0
939


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Активною сонячною панеллю, розташованою в квартирі біля вікна або в будинку на даху вже нікого не здивувати.

1Інша справа перетворювач сонячної енергії для автомобіля. Кілька великих компаній, таких як канадська SunForce і російська Telecom-STV, вже кілька років випускають експериментальне обладнання, яке заряджає автомобільний акумулятор і повністю працює на сонячній енергії.

2Перед тим, як замовляти геліосистему потрібно розуміти, що відновити повністю акумулятор, що сів жодна станція поки не в змозі за короткий час. На це буде потрібно як мінімум 9-11 годин. Отже, вибирати сонячний модуль потрібно для швидкої підзарядки акумулятора, поки той не сів остаточно. Таких систем багато і саме вони стануть корисними для водіїв, які здійснюють тривалі переїзди, використовуючи при цьому всі принади мультимедійних систем.

Оптимальне місце для розміщення – дах авто.

3Як правило, геліосистему розташовують на даху автомобіля. Це пов’язано з тим, що для отримання оптимальної потужності знадобиться сонячний блок площею від 1 м². Дах авто, якраз підходить під такий модуль. Виходить, що у водія є можливість спорудити свою електростанцію на колесах. Виходить зручне і корисне обладнання, особливо для жителів віддалених районів.

Але вибір сонячної батареї залежить від поставлених цілей. Наприклад, для любителів слухати музику в машині або зарядки гаджета підійде сонячна панель невеликих розмірів. Для зарядки акумулятора потрібна більш потужна станція.

4Крім того, необов’язково купувати велику сонячну батарею і розміщувати її на даху авто, досить придбати складну панель, яку можна помістити в багажник. При необхідності розгортаєш сонячну батарею і заряджаєш акумулятор. Будьте уважні: перед тим як купити сонячну батарею і розміщувати її в своєму авто, поцікавтеся якістю матеріалу (пластмаси) з якої виконаний корпус. Дешеві моделі китайського виробництва часто реалізуються з ненадійним корпусом, який під високою температурою може просто розплавитися.

Підключення сонячної панелі для зарядки акумулятора здійснюється двома способами:1. як і багато приладів через прикурювач; 2. безпосередньо до акумулятора через клеми.

Правила зарядки

6Кожен автолюбитель знає, що не потрібно квапити час, коли заряджати свій акумулятор. Ємність струму для свинцево-кислотних акумуляторів не повинна перевищувати 10-12% від його ємності. Іншими словами, якщо хороший акумулятор ємністю 60 A / год повністю розряджений, то значення струм при зарядці не повинен перевищувати 5-6 A. Час зарядки при таких умовах складе 10-12 годин. Якщо перевищити ці показники, то існує ризик пошкодження акумуляторної батареї автомобіля. З сонячними панелями можна не переживати, тому що максимальна сила струму в них не більше 1-2 A. Батарея ємністю 40 A / год буде заряджатися повільно, але не вийде з ладу. Сонячна геліосистема потужністю до 7 Вт здатна лише підтримувати акумулятор, для повної зарядки знадобиться панель потужністю 50-70 Вт. Однак, для такої схеми потрібно придбати контролер, який буде стежити за потужністю і не дасть зіпсувати акумуляторну батарею. На практиці одна сонячна панель потужністю 40 Вт і напругою 20 В здатна зарядити акумулятор ємністю 50 A / год на 40-50% за 7-9 годин.

Корисна порада: якщо потужності однієї панелі не вистачить, то завжди можна підключити другу або третю батарею. Це скоротить час зарядки.

Огляд моделей

Пропозицій сонячних батарей більше ніж достатньо, але не всі виробники випускають якісні геліосистеми для зарядки автомобільних акумуляторів. Представляємо вашій увазі трійку моделей, за які варто заплатити.

7Сонячна панель «Sunsei». Якісна сонячна батарея, яка користується популярністю – «Sunsei SE-500». Компактна станція має оптимальні параметри (38х36х3 см), в комплекті якої водонепроникний чохол. Потужність невеликої панелі становить 7.5 Вт з силою струму 0.6 A. Батарея фіксується на штативі і здатна підтримувати автомобільний акумулятор кілька годин, за умови, що двигун заглушений. Акумулятор можна заряджати при запущеному і вимкненому двигуні. Панель продається з клемами і виделкою для прикурювача. Деякі «експериментатори» використовують батарею «Sunsei SE-500» не тільки в машині, але і в великих вантажівках, тракторах, дизельних човнах і ін.

З мінусів можна відзначити невелику потужність, але вона компенсується, якщо з’єднати між собою кілька панелей одночасно.

8Сонячна батарея «SunForce». Канадський виробник сонячних панелей «SunForce» здатний порадувати автолюбителів своїм більш потужним обладнанням. Розміри панелі: 97х35х4 см, потужність – 17 Вт, напруга – 1.5 А. У комплекті йде стандартний набір з контролера 7A / 12В, клеми і вилки для прикурювача. Габаритна система чудово поміщається на даху автомобіля, фури, трактори або катера. Додатковий плюс – панель працює в дощ і туман.

gibmod-300x200Сонячна панель «ТСМ-15F». Портативна геліосистема була розроблена на основі гнучкого корпусу. Розміри панелі – 60х27х0.5 см, передбачувана потужність – 15 Вт, напруга – 1A. Батарея компактна, зручно складається і надійно фіксується на даху транспортного засобу. ККД сонячної батареї – 22%, корпус надійний і герметичний.

Підводячи підсумки можна рішуче заявити, що сонячна панель для зарядки автомобільного акумулятора – це зручний і корисний пристрій, здатний виручити в екстремальних умовах. Правда, на зарядку «порожнього» акумулятора піде дуже багато часу. Вибирати вам, вдалих експериментів!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.