Сонячні колектори як спосіб зекономити та вберегти природу

0
620


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячні теплові колектори – прилади, які здатні перетворювати сонячну енергію в тепло, а точніше в гарячу воду для водопроводів, систем опалення та басейнів. Вони нагріваються поглинаючи сонячне випромінювання, а вода приходячи через них отримує необхідну температуру. Таким чином вони дозволяють отримати гаряче водопостачання в заміських будинках і дачах майже без використання газу, електроенергії та без шкоди довкіллю.

В умовах коли ціни стрибнули «як блоха з шестом», економія комунальних послуг стала невід’ємною частиною нашого життя. Вартість кубічного метру газу та кіловата змушує власників котеджів споживати менше гарячої води та економити на опаленні, але попри вжиті заходи повернутися до рівня старих квитанцій не виходить.

І серед всіх витрат беззаперечно лідирує саме нагрів води, адже її висока теплоємність обумовлює підвищенні витрати на підігрів до необхідної температури. Хоча, з іншої сторони вода – відмінний теплоносій, який широко використовується для систем опалення.

IMGP1794Таким чином витрати на душ, басейн, опалення та приготування їжі можуть сильно зашкодити здоров’ю гаманця. Одним із шляхів подолання даної проблеми є використання сонячних колекторів. Вони дозволяють витрачати мінімум коштів на підігрів води для будь-яких потреб.

Їх висока ефективність доповнена середньою гарантією на 5 років та терміном експлуатації понад 20 років. При цьому розрахунки показують, що сонячні колектори здатні повністю виправдати витрати на себе за 3-5 років, а то і менше.

Загальний принцип роботи

chart_splitПринцип роботи системи гарячого водопостачання з сонячними колекторами схожий на звичайний бойлер. Але замість газового котла чи електричного нагрівача, вода подається насосом по трубам на дах, де розташований колектор. Проходячи через нього вона нагрівається і далі нагріта до потрібної температури зберігається в резервуарі.

Самі сонячні колектори можна поділити на два типи: пласкі та трубчаті.

Ззовні плаский сонячний колектор схожий на звичайнуsolarcollector2 сонячну батарею. Він має пластину світло поглинача через яку йде змійовик з тонкою водопровідною трубою теплового каналу. Вся система знаходиться в герметичному скляно
му ящику з якого викачане повітря. Таким чином пластина не охолоджуються повітрям, а все поглинуте тепло йде на підігрів води.

Вакуумні трубки представляють собою скляний герметичний циліндр запаяний з обох боків. В середині він має поглинач, посередині якого йде труба з водою або теплоносієм. Вакуумні трубки додатково поділяються на коаксіальні та перові, за типом теплоізоляції, і прямоточна та “heat pipe” за способом передачі тепла.

2-4-oldКупляючи коаксіальну вакуумну трубку ви отримуєте звичайний скляний термос з двома шарами скла між якими знаходиться вакуум. На внутрішній нанесено поглинаюче покриття, а передача тепла відбувається від самої скляної трубки.

Перова має всього один шар, при цьому повітря з неї повністю викачане. А роль тепло поглинаючого слою відіграє пластина з тепловим каналом посередині.VaccumTube

За назвою прямоточних сонячних колекторів зрозуміло, що їх принцип роботи полягає в проходженні водою самого колектора. Технологія ж “heat pipe” використовує окремий теплоносій, який відокремлений від води та нагріває її через тепло передатчики. В цілому трубка з теплоносієм нагадує за формою звичайний ртутний термометр.
10_HP133_pg70_Marken-5How-U-Pipe-Works

 

 

В цілому відповісти на питання «що краще» не можливо, адже для різних випадків підходять різні рішення. Також важливу роль грає ціна та виробник, адже самі від якості виконання залежить ефективність та довговічність вакуумних трубок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.