Альтернативна енергетика

  0
  2019

  Альтернативна енергетика – це об’єднання різних способів отримання енергії, в основу яких закладено використання сомовідновлювальних джерел. Вона не так розвинена, як традиційна енергетика, однак, поступове виснаження запасів корисних копалин призведе до неминучого переходу людства до використання альтернативної енергії.
  Існує радий видів альтернативної енергетики:
  · сонячна енергетика;
  · вітроенергетика;
  · гідроенергетика;
  · геотермальна енергетика;
  · біоенергетика;
  · грозова енергетика;
  · воднева енергетика;
  · космічна енергетика.
  З усіх існуючих видів альтернативної енергетики самими розвинутими є сонячна, вітро- і гідроенергетика.
  %d1%81%d0%be%d0%bb%d0%bd%d1%86%d0%b5В основу сонячної енергетики закладено використання енергії сонця і перетворення її в електроенергію і тепло. Перетворення відбувається за допомогою геліоустановок різних видів. Перевагою цього виду енергетики є безшумність, екологічність, відсутність викидів в навколишнє середовище. Недоліком є те, що виробництво електроенергії і тепла безпосередньо залежить від інтенсивності сонячного світла.
  %d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%80Вітроенергетика, використовуючи вітрові установки і вітрові електростанції, перетворює кінетичну енергію вітру в електроенергію. У вітряних районах нашої планети вітер – це невичерпне і самооновлювальне джерело енергії. Однак є кілька недоліків у вигляді гучних вітрогенераторів, громіздкості їх і малої потужності одиничної установки.


  %d0%b3%d0%b8%d0%b4%d1%80%d0%be%d1%8d%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b3%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b0Гідроенергетика – це перетворення енергії води в електроенергію. Альтернативну гідроенергетику умовно можна розділити на чотири види. Це хвильові електростанції, припливні електростанції, міні ГЕС, водоспадні електростанції.


  %d0%b3%d0%b5%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%bcГеотермальна енергетика використовує тепло земних надр. Вона ділиться на гідротермальну енергетику, в принцип якої закладено використання гарячих ґрунтових вод, і петротермальну енергетику, яка використовує глибинне тепло планети. До переваг можна віднести те, що цей вид енергетики абсолютно не залежить від зовнішніх факторів, часу доби і пори року, і повністю невичерпний. Однак є ряд негативних сторін, які гальмують її розвиток. До них можна віднести неможливість скидання відпрацьованої води у водойми, з огляду на її забрудненість. Так само гостро стоїть питання рентабельності геотермальної енергетики.
  %d0%b1%d0%b8%d0%be%d1%8d%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b3%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b0Біоенергетика дозволяє з біопалива різного виду отримувати енергію і тепло. Біопаливо буває рідке, тверде й газоподібне. Біоенергетика зараз знаходиться в стадії активного розвитку. Великі промислові та сільськогосподарські підприємства активно переходять на біопаливо, що дає їм змогу отримувати електроенергію і тепло з органічного сміття. Основними перевагами є утилізація органічного сміття, зниження рівня забруднення навколишнього середовища.
  %d0%b3%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b0Грозова енергетика відноситься також до джерел енергії, які самооновлюються. Суть її полягає в перехопленні і перенаправленні в електромережу блискавки. Однак це не дуже надійне джерело енергії, так як заздалегідь дізнатися, де буде гроза неможливо.

   

  %d0%b2%d0%be%d0%b4%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4Воднева енергетика використовує водень як найпоширеніший елемент на Землі, для акумулювання і транспортування енергії. Воднева енергетика на сьогоднішній день найбільш розвинена в автомобільній сфері.


  %d0%ba%d0%be%d1%81%d0%bc%d0%be%d1%81Космічна енергетика використовує енергію Сонця. Потім ця енергія перетворюється в електричну, а електростанції розташовуються або на навколоземній орбіті, або на Місяці.

   

   

  Як бачимо в майбутньому, коли природні ресурси, що використовуються в традиційній енергетиці, вичерпаються, є чим заповнити їх нестачу.