Горизонтальний вітрогенератор

  0
  201

  При виробництві електроенергії шляхом перетворення енергії вітру, переважають у використанні вітрогенератори горизонтального типу. В принцип виробництва електроенергії закладено перетворення кінетичної енергії вітру в механічну і потім подальше перетворення її дає нам на виході електричну енергію.
  Вітрогенератори горизонтального типу поділяються за потужністю на промислові і приватного використання. Промислові генератори, точніше це вже вітряна електростанція, являє собою сукупність об’єднаних між собою одиночних вітрогенераторів. Вітроелектростанції досить дорогі і вони є у власності або у держави, або ж у великих корпорацій. А ось горизонтальні вітрогенератори приватного використання можуть бути автономними і не вимагати живлення від мережі. Якщо ж  вітрогенератор оснастити сонячними батареями, то такий генератор може стати автономним джерелом електроенергії будинку.
  У вітрогенераторів горизонтального типу досить простий принцип роботи. Полягає він у тому, що потоки вітру діють на турбіну і вона починає обертальні рухи. Такий вплив на внутрішній вал і з’єднаний з ним редуктор, дає можливість збільшувати швидкість обертання валу. У свою чергу генераторна вісь сполучена з генератором, він і дає можливість отримувати електроенергію. Самі ж турбіни досить просто влаштовані і до складу їх входить опорна порожня мачта, ротор, лопасті, внутрішній вал, генератор, інвертор і акумулятор. На сьогоднішній день конструкції горизонтальних вітрогенераторів оснащені додатковою технікою, яка аналізує силу вітру, фактори навколишнього середовища і автоматично повертає обладнання, що б зловити потік вітру. Також сучасні моделі вітрогенераторів оснащені автоматикою, що дозволяє автоматично змінювати крок і нахил лопастей для більш продуктивного поглинання потоку вітру.
  Вітрогенератори горизонтального типу поділяються за кількістю лопастей. Розрізняють такі моделі як:
  · однолопастні;
  · дволопасні;
  · трилопастні;
  · багатолопастні.
  Однолопастні моделі мають одну лопасть і противагу. Головними перевагами цієї моделі є висока швидкість обертання і більш низька вартість, потужністю до 10 кВт. Дволопастні моделі мають дві лопасті. Основною її особливістю є те, що вона досить добре урівноважена. Трилопастні – складаються з трьох лопастей і вони на сьогоднішній день найпоширеніші. Номінальна їх потужність досягає 7 МВт. Багатолопастеві моделі в своїй конструкції можуть мати до 50 лопастей, і ця модель використовується в основному в вітронасосній області.
  Вітрогенератори горизонтального типу мають ряд переваг таких як:
  · для генерації електроенергії абсолютно не потрібно ніякої сировини і немає відходів виробництва;
  · це екологічно чисте самовідновлювальне джерело енергії;
  · окупність установки і практично не вимагає в подальшому витрат.
  Однак, незважаючи на переваги, є і ряд недоліків:
  · шум, який створюють лопасті;
  · іноді недостатня сила вітру, що б міг працювати прилад. Тому вітрогенератори потрібно ставити тільки в тих місцях, де постійна сила вітру;
  · вітрогенератори досить громіздкі.
  Однак на сьогоднішній день розробники знаходять нові технологічні рішення, що б усунути зовсім або мінімізувати недоліки. Таким чином, в останні роки ринок вітрогенераторів активно розвивається.