Біовугілля

  0
  363

  Біовугілля – це вид біопалива, яке отримується шляхом термічної обробки біомаси. Процес відбувається в середовищі з малою кількістю кисню і при температурі не вище 500º. Ця технологія виробництва біоугля була розроблена кілька років тому, але фахівці говорять, що нове паливо буде стрімко розвиватися, і займе свою нішу. Порівняно з пелетами, біовугілля більш калорійне і не боїться вологи. Воно може тривалий час зберігатися під відкритим небом. Також біовугілля використовується у звичайних твердопаливних котлах, при цьому їх не потрібно переоснащувати під цей вид палива.
  Біовугілля виробляють шляхом торрефікації.

  Весь процес складається з кількох стадій:
  На першій стадії відбувається сушка сировини. Щоб усю масу сировини звільнити від вологи, сушка проходить в три етапи. Спочатку в масі сировини, коли багато вологи,  в першу чергу випаровується з верхнього шару. У наступній стадії швидкість відводу вологи падає, і вона повністю йде вже з внутрішніх шарів. На третьому етапі швидкість відводу вологи практично зовсім падає. В основному стадія сушіння сировини закінчується на першому етапі, решта вологи зникне в наступних стадіях виробництва біовугілля. На процес сушіння дуже впливає товщина сировини. Неможливо досягти рівномірної сушки всіх шарів, тому чим тонше маса, тим рівномірніше відбувається відведення вологи.
  На другій стадії відбувається безпосередньо процес торрефікації або як його ще називають м’який піроліз. Особливість м’якого піролізу в тому, що він відбувається у певному діапазоні температур, від 160º до 340º. Температура процесу повністю залежить від сировини, але не повинна перевищувати 500º. Різна сировина має спочатку різну вологість, тому потрібних параметрів вона досягає під впливом різних температур. Торрефікація починається швидко, відразу після останньої стадії сушіння. Тут важливо стежити за температурним режимом і часу впливу на сировину цієї температури. Тому що не дотримання цих параметрів може призвести до того, що м’який піроліз може перейти в стадію спалювання вугілля. Тому управління процесом автоматизовано. Ця стадія проходить з поглинанням тепла.
  Третя стадія безпосередньо стадія утворення вугілля при глибокому термічному розпаді сировини. На цій стадії йде віддача теплової енергії.
  І в заключній стадії отримане вугілля прожарюється і на цій стадії знову відбувається поглинання тепла.

  Торрефіковане паливо має низку переваг. Вугілля виготовляється з органічної чистої сировини. Вихід готового продукту після торрефікаціі становить близько 75%. Воно має велику теплотворність, особливо якщо в якості сировини використовується солома або трава. Також при виробництві вугілля можна закладати такі параметри процесу, що б отримувати різну теплотворність біовугілля. Паливо має низький вміст шкідливих речовин, важких металів, а також сірки.
  На сьогоднішній день ще не сформувався ринок біоугля, в силу того що це ще новий продукт. Але в нього багато переваг, у майбутньому він займе своє місце і буде затребуваний на ринку твердого палива.