Паливні брикети

  0
  195

  Паливні брикети – це різновид твердого палива та альтернатива звичайних дров. Використання брикетів значно підвищує ефективність печі або котла, а також знижує кількість відходів. Сировиною для брикетів можуть бути відходи сільського і деревообробних господарств, торф. Паливні брикети виготовляються з природних матеріалів, тому під час згоряння немає шкідливих речовин. До того ж кількість тепла, що виділяється при згорянні брикетів така ж, як при горінні вугілля.

  Брикети в основному поділяються на три види:
  %d0%bf%d0%b8%d0%bd-%d0%ba%d0%b5%d0%b9Піні-кей. Це брикети, які мають радіальний отвір і форму шести – або восьмигранника. Виготовляються вони на шнекових пресах під великим тиском (1100 бар), а у фінальній стадії виробництва піддаються випалу, тому вони завжди темно коричневого кольору. Цей вид брикетів стійкий до механічних пошкоджень і дії вологи, шестигранна форма зручна для транспортування. Також брикети мають високу тепловіддачу і тривале горіння. До недоліків можна віднести трудомісткий і енерговитратний процес їх виготовлення.
  %d1%80%d1%83%d1%84Руф. Це брикети, виготовлені на гідравлічному обладнанні з тиском 400 бар, і вони мають форму цеглинки. В основному мають світлий колір. На відміну від попереднього виду, брикети виду Руф виготовляються менш трудомістко і менш енергозатратно. Їх форма сприяє зручному транспортуванню. Обладнання для їх виробництва просте, тому надійне. Однак у цього виду брикетів є один недолік. Так як брикети не піддаються термічній обробці, вони більш сприйнятливі до вологи та механічних впливів. Щоб усунути цей недолік і зберегти брикети в первісному як потрібно їх пакувати в більш надійну упаковку.
  %d0%bd%d0%b5%d1%81%d1%82%d1%80%d0%beНестро. Вони мають форму циліндра і виробляються на ударно-гідравлічних пресах при високій температурі і тиску 400-600 бар. Основною перевагою цього виду брикетів є низька собівартість і техніка, на якій виробляються брикети проста і надійна. Як і попередній вид, циліндричні брикети схильні до впливу вологи і механічних пошкоджень. Тому також потрібно забезпечити надійну упаковку, щоб брикети не втрачали своїх властивостей.

  При виготовленні брикетів не використовуються допоміжні речовини, такі як клей. Під час пресування під дією температури утворюється природна клейка речовина, яка сприяє формуванню брикетів.
  Всі паливні брикети мають властивості, які дають перевагу в їх використанні. Брикети горять тривалий час, а потім тліють також досить тривалий період часу. З цієї причини піч або котел можна в три рази рідше заправляти паливом. При попаданні масла на брикети не відбувається займання, а продовжується рівне тління. Ще хочеться відзначити, що в процесі горіння брикети зовсім не іскрять і менше димлять. Калорійність брикетів така ж, як і кам’яного вугілля. При згорянні брикетів ще протягом чотирьох годин підтримується стабільна температура. Враховуючи те, що при виготовленні брикет не використовуються хімічні компоненти, то це абсолютно екологічне паливо.
  Використовуються паливні брикети як тверде паливо в печах, камінах, мангалах і твердопаливних опалювальних котлах. Враховуючи екологічність цього палива, воно добре підходить для опалення житлових будинків, теплиць, саун і овочевих ям.