Енергонезалежність (енергобезпека)

  0
  434

  Енергонезалежність – це використання природних ресурсів в комплексі з енергозберігаючими технологіями. з метою забезпечення енергетичних потреб без стороннього втручання.
  У сучасному світі всі сфери життєдіяльності людини залежать від електроенергії. Будь-які перебої з електроенергією паралізують сучасне суспільство. Також з кожним днем невпинно зростає ціна енергоресурсів, в зв’язку з подорожчанням видобутку сировини і поступовим виснаженням покладів корисних копалин. Дуже гостро ще на сьогоднішній день стоїть питання екології. Забруднення повітря і грунту в деяких місцях планети досягає критичної позначки.
  Виходячи з вищесказаного, люди почали шукати відповіді на запитання, а чи можливо знайти джерела енергії, що б не залежати від держави і постійно мати електроенергію і тепло. і при цьому не страждала екологія. Так на виручку людині прийшла природа. З розвитком альтернативних джерел енергії, вперше з’явилося таке поняття як енергонезалежність. З метою досягнення енергонезалежності розпочалися пошуки самопоновлювальних екологічних джерел енергії. А вони, як виявилося, завжди у нас під рукою: сонце, вода, повітря і земля.

  Environment friendly, solar panels

  Використовуючи сонячну енергію, можна повністю забезпечити будинок електроенергією, теплом і гарячим водопостачанням. Для цього не треба небагато. Досить обладнати сонячну електростанцію на даху будинку, і організувати невелике місце, розміром з холодильник, під обладнання для перетворення і акумуляції, і все, будинок – енергонезалежний. Однак, з огляду на вартість даної системи, не кожен зможе дозволити собі її, і тому вона не зустрічається в кожному будинку.
  %d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%b7_%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bbА ось організація автономного теплопостачання за допомогою твердопаливного котла – це реальний, а найголовніше, доступніший і поширеніший спосіб досягнення енергонезалежності. На сьогоднішній день існує величезний асортимент твердопаливних котлів, який варіюється за ціною, по виду споживаного палива, кількості завантажень палива для якісного функціонування котла. Отримали особливу популярність піролізні котли за свою екологічність, продуктивність і мінімальне втручання людини в роботу агрегату. %d0%bd%d0%b0%d1%81%d0%be%d1%81-%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0%bb%d0%b0А в тих приміщеннях, де з якихось причин немає можливості встановити котел, на допомогу приходять теплові насоси. Вони трохи дорожчі котлів, однак, вирішують питання енергонезалежності, в тих місцях, де немає можливості традиційно отримувати тепло. Насоси діляться на два види: “повітря-вода” і “грунт-вода”, більш надійною системою вважається система “грунт-вода”, однак для її реалізації потрібно проводити бурові роботи, а це затратно.
  %d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d1%80%d1%8b%d1%88%d0%b0Використання енергії потоків вітру набуло поширення в прибережних зонах, де переважає цілий рік високий рівень вітру. При використанні сили вітрового потоку, теж досягається енергонезалежність, шляхом перетворення кінетичної енергії вітру в механічну, а потім вже в електроенергію.
  Виходячи з вищесказаного можна сказати що енергонезалежність це не міф, а реальність, при чому та, що активно розвивається і набирає обертів.