Селективне покриття

  0
  322

  Селективне покриття можна сказати основний елемент в сонячних батареях. Суть цього покриття полягає у притяганні найбільшої кількості сонячних променів, а потім у перетворенні їх в теплову енергію, з подальшою акумуляцією і транспортуванням. Покриття дуже мало випромінює тепло, при цьому поглинає його багато, його роботу можна порівняти з тепловим діодом. Кожне селективне покриття має певні властивості, тому підходить для певної поверхні. Наприклад, покриття для мідної поверхні не підійде для нанесення на алюміній.
  Хороші селективні покриття мають коефіцієнт селективності (відношення поглиненої енергії до відбитої) 8,5-16. Правильний вибір покриття значно знижує витрати на додаткове обладнання. Дане покриття підвищує ефективність сонячних елементів.

  В якості селективного покриття можуть використовуватися наступні речовини:
  1. Готовий хімікат, який продається в спеціалізованих точках продажу;
  2. Оксид міді;
  3. Різноманітні оксиди металів;
  4. Чорний хром;
  5. Тонкий спеціалізований матеріал для утеплення;
  6. Селективна фарба для сонячних батарей;
  7. Покриття з ефектом антиконвекції. Особливість його в тому, що воно значно зменшує тепловіддачу. Перед нанесенням поверхню потрібно підготувати, прибрати всі недоліки і ретельно відполірувати. Підготовлена поверхня повинна відбивати сонячні промені, а після такої підготовки поверхні покриття буде працювати максимально ефективно.
  8. Найпростіший вид селективного покриття це чорна матова фарба або звичайна сажа. Правда, ефективність такого покриття дуже низька.

  Селективне покриття наноситься на поверхні чотирма різними способами:
  Покриття поверхні хімічним шляхом. Покриття, нанесене цим методом, довговічне і міцне, відрізняється стійкістю до механічних, фізичних і хімічних впливів. Покриття має хороші захисні властивості.
  Магнетронно-іонне напилення. Цей метод дозволяє напилювати покриття в багато шарів. Для здійснення напилення цим методом потрібно мати магнітну систему, анод і мішень-катод. Під час електронно-іонної емісії утворюються електрони, вони рухаються в магнітному полі безпосередньо до мішені, утворюючи покриття.
  Осадження електрохімічним шляхом, дає можливість отримувати дуже тонке покриття, товщина якого коливається від сотих мікрометра до десятих міліметра. У цьому методі використовується два типи електролітів. Найбільш поширені кислі та лужні ціанисті електроліти.
  Плазмове напилення. Напилення проводиться за допомогою струменя плазми. Суть методу полягає в тому, що матеріал напилення подається на плазмовий струмінь. Під дією високої температури матеріал плавитися і потоком прямує до поверхні. Під дією тиску потоку речовина, що розпилюється, взаємодіє з поверхнею, при цьому утворюється шар напилення.
  Сучасні сонячні батареї покриваються високоселективним покриттями, крім того що воно дуже ефективне, воно також надійне і високотехнологічне.