Солом’яні пелети (гранули)

  0
  711

  Солом’яні пелети (гранули) – це паливо, що виготовляється з відходів сільського господарства. Солому як паливо почали широко використовувати в 1980-х роках. Солома, яка не йшла на корм або в якості підстилки для худоби спалювалася в полях, але після заборони її спалювання, почали думати, як її використовувати. Ось тоді й почали її використовувати в якості екологічного палива. Основною його перевагою в цьому плані є те, що в процесі спалювання не відбувається викиду в атмосферу СО2. Тому використання соломи не впливає на кількість парникових газів в атмосфері. В основному солом’яні пелети використовуються в біогазових установках фермерських господарств, так як сировини тут в надлишку. Також використовуються на місцевих теплоцентралях і великих електростанціях. В майбутньому планується з соломи видобувати газ і біоетанол.
  Солома для видобутку з неї енергії поставляється в тюках. Переробка тюків в пелети перед відправкою на електростанцію, збільшує витрати, але значно зменшує обсяг соломи яка перевозиться і робить її подальше використання зручним. Солома у пелетах має в 10 разів більшу теплотворну здатність, ніж солома-сировина.
  Виробництво солом’яних гранул не складне. Воно відбувається в два етапи. На першому етапі відбувається подрібнення соломи. Спочатку солома подрібнюється до розмірів 20-80 мм, потім сировина надходить у дробарку і подрібнюється до дрібної фракції, з якої вже виготовляють гранули. Другий етап це зволоження, він необхідний для формування гранул, так як суха сировина не підходить для гранулювання. На виході з гранулятора, пелети крихкі і гарячі. Далі їх відправляють на ділянку охолодження, де вони, остигаючи, втрачають вологу і тверднуть, а також набувають товарного вигляду. Наостанок гранули фасуються і надходять або на зберігання, або реалізуються.
  Як будь-який вид палива солом’яні пелети мають свої недоліки і переваги. До недоліків можна віднести те, що при порівнянні їх з деревними пелетами, тут перевищує показник зольності. Хоча наявність золи і не такий вже недолік її можна використовувати замість добрива, а враховуючи, що таке паливо використовується в основному в приватних господарствах, то цей недолік легко вирішується. Також до недоліків можна віднести сезонність сировини. Хоча споживачеві цей аспект не важливий, це стосується виробників, яким потрібно мати запас сировини на цілий рік. Це паливо найбільш оптимальне для промислових котлів. А ось переваг у солом’яних пелет набагато більше. Солом’яні гранули це альтернативне джерело отримання енергії. Воно має багато переваг перед газовими та електричними котлами. Розміри гранул дають можливість процес завантаження палива зробити автоматичним. Для зберігання гранул не потрібно спеціально обладнувати приміщення, тому що вони дуже стійкі до вологи. А щільність їх набагато більше від  гранул з деревини, тому горіння солом’яних пелет відбувається набагато довше. Гранули добре використовуються не тільки як паливо, а також як підстилка для тварин, а гранули, виготовлені із соломи вищої якості, використовуються як джерело клітковини в холодну пору року.
  Виходячи з вищевикладеного можна зробити висновок, що солом’яні пелети це високоефективне та екологічне паливо. Стабільні параметри його дають можливість точно розрахувати кількість золи, що утворюється в процесі горіння, і якою буде якість і тривалість горіння.