Біодизель

  0
  793

  Біодизель – це метиловий ефір, який одержується із жирів рослинного і тваринного походження. Біодизель повністю розкладається. За 30 днів мікроорганізми переробляють до 99% біодизеля у ґрунті або у воді. Ця хімічна речовина абсолютно безпечна. На відміну від мінеральних або інших альтернативних палив, біодизель легко виробляти і також легко використовувати. Ще Рудольф Дизель презентував дизель, який працює на паливі, зробленому з арахісової олії. З того часу знання і технології просунулися далеко вперед.
  Сьогодні для виробництва біодизеля використовується безліч рослинних культур. Але кожна культура дає біодизель з різними характеристиками. Так, наприклад біодизель з пальмового масла має більш високу калорійність, але і високу температуру застигання. У той час як ріпаковий біодизель добре переносить низькі температури, але поступається в калорійності. Найбільше застосування отримала така культура як ріпак, хоча широко використовується ще соя і кукурудза.

  Виробництво цього виду біопалива ділиться на кілька етапів:
  Першим головним етапом є посів культури в ґрунт і забезпечення її усіма умовами для гарного врожаю.
  Другий етап – це збір врожаю і його тестування. Тестування включає в себе дослідження сировини на наявність вологи, бур’янів або ерукової кислоти. Результати тестування безпосередньо впливають на вартість самої сировини.
  На третьому етапі відбувається відділення олії від шроту. Все це відбувається в маслобійні. Далі шрот використовують при виробництві комбікормів. А масло далі піддається обробці в етерифікаційній установці. Сам процес отримання метилового ефіру відбувається в етерифікаційних колонах, де в рапсове масло додається метанол і для прискорення процесу лужної каталізатор. Продуктами цієї хімічної реакції є: біодизель, метиловий ефір і гліцерин. Так як гліцерин це побічний продукт, то його можна до очистити і використовувати в косметології і фармацевтиці.

  Біодизель має більш високу займистість, ніж звичайне дизельне паливо. Під час згоряння біодизеля в атмосферу викидається на половину менше сажі та на 10% СО2, ніж при згорянні дизельного палива.
  Однією з головних переваг використання біопалива є те, що воно виробляється з швидко відновлюваної сировини. А побічні продукти виробництва біодизеля широко використовуються в інших галузях. Так як біодизель виробляється з рослинної сировини, у нього немає бензольними запаху.
  Екологічно цей вид біопалива нешкідливий. При згорянні його в атмосферу викидається шкідливих речовин на порядок менше. З-за цієї складової в країнах Євросоюзу, орієнтація на біодизель стала стратегічним напрямком.
  Біодизель абсолютно нешкідливий. При попаданні його в грунт або водойми, він не має абсолютно ніякого впливу на флору і фауну. Все це через те, що паливо розкладається на 99% за короткий проміжок часу (1 місяць).
  До переваг також можна віднести хороші змащувальні характеристики. Навіть незважаючи на те, що в своєму складі має значно меншу кількість сірки, мастильні характеристики не знижуються. Це обумовлено наявністю кисню в хімічному складі біодизеля.