Хвильова електростанція

  0
  875

  Хвильова електростанціяце складний технічний пристрій, розташований у відкритій воді. Електроенергія отримується при перетворенні кінетичної енергії хвиль. Енергія хвиліабсолютно відновлюваний і нескінченний ресурс. Хвильова електростанція одна з екологічно чистих, та такі, що не мають відходів і є безпечним джерелом енергії.
  При отриманні електроенергії враховуються дві характеристики хвиль:
  · кінетична енергія;
  · енергія поверхневого кочення.
  Обидва ці методу досить продуктивні, але у них різні принципи отримання енергії і для їх реалізації потрібні різні схеми перетворення енергії хвилі.
  %d1%82%d1%80%d1%83%d0%b1%d0%b0Перетворення кінетичної енергії хвилі
  Назустрічі проходження хвиль встановлюється величезна труба, і хвиля коли надходить всередину її, починає крутити турбіни, тим самим приводить в дію генератор. Або ж хвиля витісняє з труби повітря, яке її наповнює. Воно при виході починає обертати лопасті турбіни і далі вироблення електроенергії проходить за традиційним принципом. Обидва ці способи вважаються найбільш ефективними і застосовуються для отримання електроенергії.
  %d0%bf%d0%be%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%ba%d0%b8Перетворення енергії поверхневого кочення
  У цьому методі електроенергія виробляється за допомогою поплавців, які плавають на водній поверхні. Система поплавокгенератор приводиться в дію хвилями, які качають поплавці, і таким чином відбувається виробництво електроенергії.
  Найперша електростанція яка виробляє електроенергію, перетворюючи енергію хвилі, була відкрита в 2008 році в Португалії. Потужності цієї електростанції вистачає для забезпечення електроенергією близько 1600 будинків.
  Розробники, розуміючи перспективу розвитку цього напрямку видобутку електроенергії, розробляють все нові технічні рішення і вдосконалюють конструкції. В Австралії зараз реалізується перспективна хвильова електростанція.
  Вчені підрахували, що якщо використовувати енергію хвилі світового океану, то можна отримати до 2 терават електроенергії, в той час як США виробляє електроенергії 1 терават усіма джерелами енергії. Кількість енергії, яка виробляється, безпосередньо залежить від сили хвиль, тому потрібно ще використовувати акумуляторні станції високої потужності.
  Такі електростанції мають як плюси, так і мінуси. До мінусів можна віднести дорожнечу електроенергії. 1 кВт електроенергії, який отримується на хвильової електростанції в кілька разів дорожче ніж, 1 кВт, отриманий на ТЕС чи АЕС. Також електростанції можуть нашкодити екології тим що, стаючи на шляху хвилі, вони не дають їй виконувати її природну функцію очищення водної гладі і брати участь в газообміні океану. Генератори певного типу можуть негативно вплинути на судноплавство і витіснити рибалок із зон вилову риби.
  До переваг відноситься те, що хвильові електростанції захищають від руйнувань гавані, порти і берегові споруди, виступаючи в ролі хвилезаспокоювачів. Також для отримання електроенергії цим способом не потрібна вуглеводнева сировина, хвильова електроенергія вигідніше вітрової, через меншу в кілька разів питому потужність вітру. І це самий екологічно чистий вид енергетики.
  З огляду на все вищевикладене, можна дійти до висновку, що, незважаючи на ряд недоліків, якщо їх врахувати і мінімізувати, то все одно,  хвильова електроенергетика є однією з перспективних і малорозвинених напрямків електроенергетики.