Акумулятори для вітрогенераторів

  0
  944

  Акумулятори для вітрогенераторів в сучасних пристроях це один з головних елементів. Так як вітер не постійний і відбір електроенергії теж коливається, акумулятори забезпечують ефективну і надійну роботу всієї системи вітроелектростанції.
  Підбираються типи акумулятора, які оптимально підходять для вітряків по ряду параметрів. Велику роль відіграє, який тип пристрою буде використовуватися, а від цього безпосередньо залежить допустима кількість циклів розрядки батареї. Важлива також ємність акумуляторної батареї і номінальна напруга мережі, в якій буде використовуватися пристрій. Ну а інші параметри вже більше впливають на уподобання користувача, такі як виробник і вартість.

  Серед розмаїття акумуляторів, які підходять для використання в вітроелектростанції можна виділити чотири види:
  generator1 Автомобільні стартерні батареї, відрізняються своєю простотою. У свою чергу вони поділяються на ті що обслуговуються, і ті, які не обслуговуються. Акумулятори, які обслуговуються, мають робочий цикл до 100 розряджень. Також потрібно регулярно перевіряти рівень електроліту і кожен рік доливати дистильовану воду. А акумулятори, що не обслуговуються, ще називаються герметичними. Вони розраховані на цикл з 200 розряджень і по закінченню цього часу вони підлягають утилізації.
  %d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%802AGM батареї виготовляються за особливою технологією. Це герметичні акумулятори з кислотним електролітом. При виготовленні цього виду пристроїв використовуються адсорбуючі скляні мати і прості пластини. Вони схожі на попередній вид наявністю електроліту. Однак у цьому виді акумуляторів електроліт знаходиться не в рідкому стані, а їм просочені спеціальні мати. До того ж самі мати виконують роль діелектричних розмежувачів. Цей вид пристроїв дуже чутливий до перезарядкам і розрахований на 250-400 разряджень.
  gelevaya3Гелеві акумуляторні батареї – це пристрої, які не обслуговуються. Відноситься до виду хімічного джерела електроенергії. Так само як і попередній вид, цей акумулятор дуже чутливий до перезарядки. Завдяки тому, що в електроліт додано двоокис кремнію (спеціальний загущувач або силікагель) ці батареї повністю герметичні. Ці акумулятори стійкі до глибокого розрядження, а кількість циклів розрядження, на яку розрахована батарея близько 350.
  pantsirnye4Панцирні акумулятори вважаються розробкою нового покоління. Виготовляються вони за новою технологією та характеристики експлуатації їх кращі, ніж у попередників. Це теж герметичні пристрої з великим робочим циклом. Кількість циклів розрядження варіюється від типу батареї  і знаходиться в діапазоні від 900 до 1500 розряджень. Пластини електродів (у формі трубок) захищені стрижнями, які виконані з полімерів і стійки до впливу кислоти.

  При виборі акумулятора для вітрогенератора слід враховувати той факт, що в холодну пору року з пониженням температури на 1 градус також знижується і ємність батареї на 1%. Також слід враховувати, що при зберіганні батарей без підзарядки кожен день ємність пристрою буде зменшуватися на 1%.
  Виходячи з вище представлених видів акумуляторних батарей, можна вибрати оптимальний варіант пристрою, який буде підходити для даної вітроелектростанції, і відповідати ціні, якості і терміну служби.