Пелети

  0
  150

  Пелети – це біопаливо, вироблене з відходів меблевої та сільськогосподарської промисловості і торфу. Це гранули певного розміру в формі циліндра. Вперше їх почали виробляти в 1947 році.
  Цей вид біопалива виготовляють з торфу, відходів лісозаготівлі (тріски, неякісної деревини, тирси, кори і т.п.) і також сировиною можуть бути відходи сільського господарства (курячий послід, лузга соняшника, солома тощо).
  Пелети умовно ділять на білі і чорні.
  Виготовляють біопаливо іменоване білими пелетами за допомогою прес-гранулятора. Однак перед подачею в гранулятор, сировину потрібно спочатку подрібнити до борошноподібного стану. Після цього потрібно отриману масу просушити в сушарці і тільки потім гранулювати. У грануляторі маса спресовується і від цього відбувається підвищення температури. Потім за допомогою речовини, яка є в деревині, під дією температури легко формувати гранули. Отримані гранули охолоджуються і пакуються в упаковки різні по масі. Це можуть бути пакети для побутових потреб вагою від 2 і до 20 кг, так і упаковки для промислового використання вагою до 1 тонни, а є ще варіант продажу насипом.
  Чорні гранули виробляють методом згоряння за відсутності кисню. Температурний режим під час виготовлення таких пелет варіюється від 200º до 330º. Вони мають переваги в порівнянні з білими пелетами, а саме:

  – у них показники згоряння практично рівні  показникам згоряння вугілля, а це значно вище, ніж у білих пелет;
  – в процесі зберігання вони не схильні до розсипання;
  – не бояться вологи, тобто не гниють, не пліснявіють і не набухають. Через це вони спокійно зберігаються під відкритим небом і не вимагають спеціальних приміщень для зберігання.

  Якість самих гранул, як правило залежить від того яка сировина і яка технологія виробництва застосовується. Якщо в сировині кора присутня в малому відсотку, по гранули будуть світлі. У процесі сушіння гранули можуть злегка потемніти, проте це зовсім не позначається на якості. У ряді розвинених країн прийнятий стандарт відповідності цього виду біотоплава, де чітко нормуються показники довжини і форми, вологості і вмісту пилу.
  Біопаливо в вигляді гранул на сьогоднішній день широко використовується в побуті і промисловості. У побуті для обігріву будинків, як правило, використовують пелети світлих гатунків. Вони фасуються в упаковки по 15 – 20 кг. Внаслідок того що світові ціни на традиційні джерела енергії невблаганно ростуть, росте прямо пропорційно і попит на пелети. У ряді європейських країн за допомогою спалювання пелет опалюється до 2/3 житлового фонду. А ось чорні гатунки гранул призначені для промислового використання. З їх допомогою опалюються вже цілі райони, а також виробляється електроенергія. На підприємствах спалювання пелет дає теж тепло для опалення та енергію для різних виробничих циклів.
  Також дуже нетипове для біопалива світлого гатунку знайшлося застосування. З огляду на його здатність добре набухати, при попаданні на нього вологи, воно почало використовуватися як наповнювач для котячих туалетів.

  Гранули дуже екологічні. Викиди CO2 при спалюванні цього біопалива дорівнює тій кількості, яке поглинається при зростанні дерев, кущів і різних рослин. А використання передових технологій згоряння скоротили до мінімуму викиди NO2.