Теплова потужність

  0
  1352

  Споживання або виділення тепла, а точніше кількість споживаної або виділеної теплової енергії за певний час називають тепловою потужністю. Даний параметр є визначальним при обчисленні і проектуванні системи опалення для будь-якого окремого приміщення або цілого будинку. Теплову потужність обчислюють в таких ситуаціях:

  – при необхідності оцінки потреби приміщення в отриманні теплової енергії для компенсації втрат;

  – при формуванні проекту систем опалення для обліку втрат тепла, а також визначення характеристик обладнання опалювальних приладів і контурів.

   

  Вплив теплової потужності на розрахунок потреби в теплі певних приміщень і будівель

   

  При формуванні проекту будівель або окремих приміщень розрахунок теплових приладів і потреб в тепловій потужності орієнтується на кілька факторів:

  1. Утеплювач. Залежно від якості утеплювача і ізоляції стін, дверей, віконних прорізів і інших зон підвищеної проникності буде визначатися тепловтрата для конкретного приміщення або будівлі.

  2. Обсяг. Розмір приміщення має пряму залежність з втратами тепла – чим більший об’єм приміщення, тим більші будуть втрати і буде потрібно більш потужне обладнання для створення комфортної кліматичної атмосфери.

  3. Кліматична зона. В умовах однакової якості утеплювача і обсягу приміщень або розміру будівель враховується також різниця температур між зовнішніми умовами і всередині приміщень. Тобто, якщо в кліматичній зоні зовнішня температура буде нижчою, то теплова потужність обладнання повинна мати більший коефіцієнт для компенсації охолодження і тепловтрат.

   

  Визначення необхідної теплової потужності для розрахунку встановлюються приладів опалення

   

   

  При виборі приладів і обладнання для формування систем опалення слід враховувати три основні чинники:

  1. Різниця температури. Залежно від дельти температурного режиму опалювального приладу і температурою зовнішнього середовища буде визначатися його ефективність. Даний параметр має лінійну залежність.

  2. Площа поверхні джерел опалювальної системи. Даний параметр також є найважливіший фактор з лінійною залежністю ефективності роботи опалювальної системи. При незмінній температурі більша поверхня джерел опалення буде забезпечувати більшу ефективність її роботи і теплову потужність.

  3. Ребра. При використанні теплообмінників з наявністю оребрения також підвищується тепловіддача і теплова потужність. Не менш важливим буде площа оребрення.