Теплоносій для теплового насоса грунт/вода

  0
  138

  В теплообміннику ґрунтового теплонасосу, температура теплоносія в холодну пору року часто буває негативною, хоча робота насоса не припиняється. З метою безпеки і забезпечення надійності системи використовуються в якості теплоносія антифриз або як ще його називають розсіл. Розсоли сьогодні виготовляються на основі різних хімічних компонентів і відрізняються різними характеристиками.

  З усього розмаїття теплоносіїв можна виділити чотири групи:
  спиртовмісні теплоносії, з переваг характеризуються низькою вартістю і низькою в’язкістю. Вони в свою чергу діляться на метановмісніі і етаноловмісні. І перший, і другий тип мають недоліки. Метаноловмісні теплоносії відрізняються токсичністю і пожежонебезпекою і мають погані мастильні властивості. Етаноловмісні теплоносії також пожежонебезпечні і мають низьку теплопровідність.
  на основі гліцерину, у вигляді переваг відзначається дешевизна теплоносіїв цієї групи і абсолютну безпеку для навколишнього середовища. Одним з головних недоліків цього типу є його висока в’язкість.
  – теплоносії на основі пропіленгліколю, безпечні для навколишнього середовища і мають гарні мастильні властивості, одночасно з цим вони мають слабку теплопровідність і відносно високу в’язкість. До всього, вони ще мають високу вартість.
  – теплоносії на основі етиленгліколю, досить дешеві і мають низьку в’язкість. До недоліків відноситься токсичність, а при відсутності будь-яких присадок, висока корозійність.

  Всі теплоносії чотирьох груп мають температуру замерзання -15º. З представлених груп, теплоносії на основі гліцерину мають найбільшу концентрацію добавки (гліцерину) – 35%, також ця група має найбільшу в’язкість, а метаноловмісні – найнижчу. Найбільшу теплопровідність мають теплоносії на основі гліцерину, а найменшу – на основі пропіленгліколю.
  Розсіл потрібно підбирати індивідуально, виходячи зі специфічних вимог окремо взятої системи.
  При виборі теплоносія потрібно брати до уваги його вплив на навколишнє середовище. Потрібно передбачити вплив на екологію у разі витоку теплоносія і попадання його в грунт. Так теплоносії на основі метанолу та етиленгліколю токсичні і потрапляння їх у ґрунт загрожує забрудненням ґрунту і ґрунтових вод. Також потрібно бути обережними і уникати попадання в організм, так як це тягне за собою летальний результат. Спиртовмісні теплоносії легко спалахують, тому потрібно бути уважними і акуратними при заправці ними теплових насосів і при транспортуванні. Щоб збільшити термін служби теплового насоса, в теплоносії додаються різні присадки, що запобігають корозії, тому потрібно при виборі теплоносія звертати увагу на корозійні властивості.
  Враховуючи всі вищевикладені характеристики, самим оптимальним вибором теплоносія для теплонасоса, це теплоносії на основі пропіленгліколю і гліцерину. В процесі експлуатації потрібно контролювати температуру робочого тіла за допомогою рефрактометра (гранична температура замерзання -15º) і контролювати рівень кислотності (pH: 7,5-10) теплоносія за допомогою лакмусових індикаторів. Регулярність перевірки становить 5 років.