Контролер для геліосистеми

  0
  187

  Контролери для геліосистем – це обов’язковий пристрій для контролю роботи геліосистеми або процесу нагрівання. Деякі контролери оснащені додатковими функціями управління тепловими процесами в загальній системі. Датчики, якими оснащена вся геліосистема, передають інформацію контролеру, а він на підставі її підбирає оптимальний режим роботи сонячної системи. Від правильного налаштування параметрів контролера залежить ефективність і надійність всієї системи.

  Всі контролери незалежно від їх типу мають загальні характеристики:
  1. Потік теплоносія в системі регулюється автоматично, за рахунок того що контролер управляє роботою циркуляційного насоса. Це дає можливість системі працювати стабільно і швидко набирати задану температуру. За рахунок того що контролер знижує потужність споживання  циркуляційного насоса, сонячна система значно економить електроенергію. Збільшення робочого часу ввечері і вранці, а так само в похмурі дні, дає можливість виробляти додаткову енергію. Використання контролерів в геліосистемах оснащених колекторами, дозволяє захищати їх від перегріву під літніми сонячними променями. Тому можливо збільшити потужність сонячної системи за рахунок більшої кількості колекторів.
  2. Універсальність. Майже всі види колекторів сумісні з сонячними системами різними за призначенням (гаряче водопостачання, опалення тощо).
  3. Контроль і корекція параметрів роботи сонячної системи проводиться в дистанційному режимі. Це відбувається таким чином. Раз на добу контролер посилає на сервер управляючої компанії інформацію, що містить всі відомості про роботу системи. Оператор аналізує їх, у випадку яких-небудь відхилень від норми проводить дистанційну корекцію параметрів, рідше виїжджає на об’єкт з метою коригування в ручному режимі.
  4. Надійність пристрою забезпечується хорошим підбором комплектуючих матеріалів. Контролер має дуже герметичний корпус, виготовлений з полікарбонату, що дозволяє надійно захистити пристрій від попадання в нього вологи. Всі пристрої на виробництві тестуються на новітньому устаткуванні з метою запобігти потраплянню бракованої продукції в реалізацію.
  5. Режими роботи сонячної системи дуже просто контролювати. Пристрій на передній панелі корпусу має індикаційну панель, на якій відображається весь робочий цикл системи. Контролер не потрібно додатково налаштовувати. Всі налаштування для ефективної роботи геліосистеми встановлюються фахівцями при монтажі.
  6. Пам’ять захищена від раптового зникнення живлення. Якщо раптово зникає живлення, контролер не скидає установчі настройки. Коли живлення з’являється, то пристрій починає працювати в штатному режимі.
  7. Можливість проводити моніторинг системи. Пристрій оснащений шиною даних, яка підключає контролер до блоку інтернет-моніторингу. Це дає можливість накопичувати інформацію про роботу системи, робити і переглядати статистику. У більшості контролерів вбудована SD-карта пам’яті, на яку записується інформація про температуру і стан реле в процесі роботи системи.

  Всі закладені в контролер функції відповідають завданням, покладеним на сонячні системи. Пристрій забезпечує надійну, ефективну і раціональну роботу геліосистеми. Контролери мають багато схем підключення, різні варіанти підбору параметрів, можуть управляти мікрокліматом приміщення спільно з традиційними джерелами управління.