Стрінгер/таббер

  0
  117

  Стрінгер – це стрічкова повністю автоматична машина, яка з’єднує фотоелементи шляхом пайки без механічного термічного навантаження. Машина оснащується інфрачервоним, лазерним або індукційним пристроєм для пайки і адаптована до комбінованої техніки пайки. Система пайки оптимізована для фотоелектричних сонячних елементів і дозволяє досягти дуже високої якості. Більш докладно розглянемо стрінгер, оснащений інфрачервоним пристроєм паяння.
  Інфрачервоний пристрій оснащений системою високоточного контролю температури, яка дозволяє забезпечити рівномірне нагрівання, просте регулювання температури, низький перепад тепла і низьку ступінь охолодження пайки.
  Позиціювання в система безконтактної пайки відбувається візуально. Сонячні панелі і сонячні конвектори паяються одним плавним рухом робота, що значно зменшує механічні навантаження в процесі виготовлення. Є можливість підбору параметрів пайки, що значно зменшує перепад температури на комірці.
  Стрінгер оснащений точними системами обробки стрічки, візуального позиціонування і системою контролю. Машина також має високоефективну, стабілізовану роботизовану систему. Інфрачервоний паяльник утримується спеціальним пристроєм. Технічне обслуговування обладнання машини зручне і швидке. Швидкодоступність деталей і механізмів досягається завдяки наявності оглядових вікон в основних механічних вузлах стрінгера, тому технічне обслуговування може бути проведено оператором.
  Роботизована система використовує високу точність повторення, тому робота робота стабільна. Робот відмінно виконує функцію вирівнювання комірки, точного розміщення і додаткового флюсування, це гарантує збіг контактів комірки і стрічки.

  Методи паяння та оптимальні параметри
  Регульовані параметри пайки:
  1. Можна відрегулювати параметри пайки під тип комірки (5 дюймів/6 дюймів, 2 шинопровода або 3 шинопровода), заміна відбувається менш ніж за півгодини;
  2. За допомогою кривої на температурному графіку можна стежити за температурою пайяння;
  3. Основні регульовані параметри (температура паяння, температура охолодження та ступінь нагріву) – рівномірні і безперервні, це мінімізує частоту пошкодження комірок.

  Процес пайки
  Процес пайки проходить в три етапи, тому паяльна станція працює за трьома основними напрямами: попередня пайка ділянки, безпосередньо сама пайка і охолодження. Завдяки цим трьом етапам вся робоча область комірки плавно доводиться до потрібної температури, а не тільки ділянки де буде здійснюватися паяння. Це запобігає різкій зміні температури комірки під час подачі її під паяльну станцію, знижує частоту сколів країв.

  Робота з дрібними деталями, яка вимагає точності виконання роботи, і недопущення браку в готовій продукції, завжди передбачає автоматизовані системи контролю якості. З цією метою стрінгер оснащений системами позиціонування комірок, центрування, виявлення дефектів, а також обробки отриманого зображення робочої зони. Завдяки високій продуктивності камери стеження, було досягнуто точне позиціонування комірок, огляд шин на розрив, відколи й злами країв комірки.

  Безконтактний дозатор флюсу
  Система безконтактної пайки оснащена спеціальним електромагнітним клапаном, системою точного контролю подачі флюсу. На ділянці пайки система контролю подачі флюсу регулює і контролює розпорошення флюсу, що дозволяє пайці проходити раціонально,3 а, отже, зменшується область фізичної дії.

  Функції системи обробки стрічки в основному виконують затискні і ріжучі механізми, вони мають наступні переваги:
  – Стрічка завжди фіксується струбциною для того щоб забезпечити точне позиціонування і прямолінійність.
  – Механізм запобігає перегин стрічки, витягаючи її для пластичної деформації. Це забезпечує постійний прямий напрямок стрічки.
  – Стрічкова машина може автоматично загинати стрічку, для того, щоб мінімізувати навантаження на краю комірки.
  – Система контролю затиску стрічки може самостійно контролювати затиск, по всій довжині розтягуючи її, що здешевлює її обробку.

  Всі стрингери, незалежно від того, якою системою пайки обладнані мають загальні характеристики:
  1. висока якість пайки по всій поверхні комірки;
  2. можливість зміни розміру комірки в менш ніж 30 хвилин;
  3. запобігання перепаду температури, завдяки попередньому нагріванню комірки перед паянням;
  4. розтягнення стрічки перед паянням;
  5. флюс розпорошується на комірки;
  6. стрингери оснащені сенсорним екраном з вбудованим комп’ютером;
  7. усунення неполадок онлайн за допомогою сенсорного екрану;
  8. регульована міжосьова відстань між осередками;
  9. мінімальне обслуговування і виконання робіт з технічного обслуговування;
  10. сполучаються з іншим обладнанням.

  Виробнича потужність стрингерів варіюється в середньому від 500 комірок/годину до 1500 ккомірок/годину (високошвидкісні стрінгери). Відсоток браку складає близько 0,3% загальної кількості вироблених комірок в годину. Масогабаритні розміри стрінгерів залежать від виробничої потужності машини.
  Використання новітніх технологій дозволяє удосконалити і підвищити якість пайки, вже розроблені машини які збирають двосторонні фотоелементи, а делікатна пайка дозволяє робити більш тонку конструкцію фотоелементів.