Фреон R-410A

  0
  18

  На сьогоднішній день R410a – азеотропная суміш, використовується в якості холодоагенту для теплових насосів найчастіше. Застосування R410a у якості заміни для холодоагенту R22 в системах кондиціонування високого тиску обумовлено одразу декількома факторами.

  Перш за все, R410a є більш безпечною сумішшю. Крім того, перспективність використання R410a характеризується ще двома факторами – підвищенням терміну служби і ефективністю обладнання. При заправці холодоагентом R410a, тепловий насос більш тривалий час зберігає свої експлуатаційні характеристики.

   

  Склад R410a

   

  Дана суміш має два основних компоненти – пентафторетан і діфторметан. На відміну від інших видів холодоагентів до складу R410a не входить хлор, що є основною перевагою суміші і високої популярності подібних теплових насосів.

  Холодоагент R410a – це азеотропная суміш, яка представляє собою механічне змішання двох холодоагентів. Завдяки збалансованому складу суміші, забезпечується відразу дві головні умови – єдина температура кипіння і висока ефективність роботи. Крім того, склад пара і рідини і холодоагенту R410a – ідентичний.

   

  Безпека експлуатації

   

  Експлуатація теплових насосів, які здійснюють роботу за допомогою суміш R-410A, є більш безпечним варіантом в порівнянні з іншими типами холодоагентів. Зокрема, R-410A не робить вплив на озоновий шар, а також має високий потенціал глобального потепління. Якщо порівнювати R-410A і R-22 – загальний вплив на глобальне потепління буде вище у другого виду суміші. Крім того, холодоагент R-410A не пожежонебезпечний і не токсичний.

   

  Відмінності R410a і R22

   

  Головною відмінністю буде холодопродуктивність, яка більше у R410a приблизно на 40%. Крім того, щільність суміші R410a є вищою, що дозволяє використовувати обладнання, оснащене меншими за діаметром трубопроводами і теплообмінниками.

  Зверніть увагу, що заміна холодоагенту R-22 на суміш R-410A в уже працюючих теплових насосах і системах кондиціонування неможлива. Тобто, суміш R-410A використовує нове обладнання, яке дозволяє розкрити весь потенціал і забезпечити максимальну ефективність роботи системи за рахунок властивостей холодоагенту. Тепловий насос спочатку повинен враховувати велику щільність і особливості характеристик R-410A для ефективної роботи.

  Більш висока вартість обладнання, яке здійснює роботу на холодоагенті R-410A, обумовлена ​​відразу двома факторами. Перш за все, обладнання на R-410A вимагає підвищеної герметичності всіх деталей, а також міцність трубопроводів. Навіть з урахуванням меншого діаметра всіх частин обладнання, маса міді і її кількість більша, ніж у апаратури на R22.