Полімерні сонячні батареї

  0
  191

  Полімерні сонячні батареї – новітні установки створенні для перетворення світлової енергії в електричну. На відміну від традиційних варіантів панелей вони не використовують в своєму складі кремнію, а створені на основі спеціальної плівки, полімерів і електродів з алюмінію.

  Особливості полімерної сонячної батареї:

  1. Дешевизна. Ціна на полімерні сонячні батареї приблизно в два рази дешевше, аніж на кристалічні варіанти. Це робить енергію сонця значно доступнішою для пересічної людини.
  2. Зручність. Полімерні сонячні панелі можна легко гнути, різати ножем чи клеїти на будь-які поверхні. Це дозволяє використовувати такі установки в будь-яких похідних умовах, підвищити їх мобільність і навіть заряджати пристрої на ходу.
  3. Екологічне виробництво. Виготовлення полімерних панелей повністю безпечне для навколишнього середовища. По дослідження вчених викиди від виготовлення таких установок на 3/4 менше аніж від кремнієвих варіантів.
  4. Не надто високий коефіцієнт корисної дії. Поки що максимум, чого вдалося досягти вченим – 5-6%. Це менше аніж у кремнієвих аналогів. Але прогрес не стоїть на місці і полімерні сонячні батареї постійно розвиваються, що дозволяє стверджувати про створення в найближчому майбутньому моделей потужніших за кремнієві аналоги.