Активний будинок

  0
  908

  Активний будинок – це один із стандартів енергетичної ефективності, при якому кількість виробленої енергії системами будинку більше ніж споживається. Як правило, такі будинки спочатку підключаються до загальної енергомережі, і надлишок енергії віддається в неї. Активному будинку передував спочатку пасивний будинок, хоча і зараз пасивні будинки оснащують спеціальним обладнанням, щоб досягти стандарту активного. Активний дім бере енергію з навколишнього середовища, використовуючи альтернативні та відновлювані джерела.
  Щоб побудувати будинок такого стандарту на стадії проектування спочатку потрібно вивчити місцевість і клімат, в якому планується будівництво. З кліматичних характеристик важливо вивчити силу і напрям потоків вітру, вологість, тривалість світлового періоду і т. д. Також важливим аспектом є вивчення повітря і ґрунту на наявність у них агресивних хімічних речовин. Так як в разі їх наявності потрібно, подбати про додатковий захист обладнання.
  Такі будинки завжди будуються повністю з нуля. Після вивчення перерахованих вище характеристик, на основі зробленого аналізу вибирається, за якою технологією буде зводитися будинок, що б вона відповідала всім вимогам. У більшості випадків самий оптимальний варіант це будинок каркасного типу. Такий тип перевірений століттями і добре підходить для різних кліматичних зон. Каркасний тип будівництва відрізняється своєю дешевизною, дозволяє створювати будь-яке планування будинку. Також забезпечується добра теплоізоляція за рахунок використання багатошарових панелей для зведення конструкцій. Є ще одна технологія, яка застосовується для побудови активних будинків – технологія сітчастих оболонок. Але вона мало затребувана і в основному використовується тільки для збору сонячних панелей в секції.
  При проектуванні будинку стараються, щоб якомога більший відсоток поверхонь був спрямований на сонячну сторону. Це дозволяє використовувати різні геліосистеми (сонячні батареї, колектори, акумулятори тепла), а, отже, забезпечити будинок природним нагрівом, гарячим водопостачанням і електроенергією. Велика увага приділяється тут віконам, так як це своєрідний міст обміну енергією між вулицею й будинком. Тому вікна забезпечуються надійною теплоізоляцією, а відкриття і закриття жалюзі здійснюється автоматикою.
  З існуючого різноманіття альтернативних джерел, в активних будинках використовуються лише чотири найбільш поширені, ефективність яких перевірена. Це сонячна енергія (сонячні батареї та колектори), міні вітряні електростанції, геотермальні свердловини та теплові насоси. Сонячна енергія й енергія вітру залежні від кліматичних умов, тому не скрізь їх можна застосувати. Хоча сучасні розробки цих пристроїв мають достатній ККД, щоб забезпечити електрикою навіть у тих районах, де мала тривалість сонячних днів. Так що на сьогодні цей негативний фактор максимально усунутий. Два наступних альтернативних джерела менш ефективні хоч і не залежать від кліматичних умов і частіше використовуються як додаткові джерела енергії.
  Розвиток техніки і інновації не стоять на місці. З’являється все більше нових розробок і технологій будівництва активних будинків. В майбутньому планується будувати маленькі міста, які не залежать від електростанцій. Вони будуть мати назву – стабільне місто. Така задумка дозволяє не тільки економно розпоряджатися енергією, але і надлишок її продавати державі, а також діяльність таких будинків абсолютно нешкідлива для навколишнього середовища, що не може не радувати при сучасній екологічній кризі.