Інфрачервоне опалення

  0
  284

  Інфрачервоне опалення – це новий сучасний вид опалення, що використовує інфрачервоне випромінювання. Даний вид опалення відрізняється від звичної для нас різноманітності тим, що для обігріву не використовує теплоносій і не нагріває повітря, а нагрівання відбувається за допомогою променів. Сьогодні вже відзначають, що така система опалення в майбутньому має хороші перспективи.
  Звичні системи опалення працюють за принципом нагріву повітря в приміщенні. Цей нагрів відбувається шляхом віддачі радіаторами тепла, яке надходить у свою чергу від теплоносія. Аналогічно і система теплої підлоги віддає своє тепло, тим самим нагріваючи повітря в приміщенні. Суть такого опалення основана на тому, щоб по заданому приміщенню відбувалася циркуляція нагрітого повітря. Інфрачервоне опалення працює зовсім за іншим принципом. Передача тепла відбувається за допомогою інфрачервоних променів безпосередньо мешканцям і предметам в приміщенні, минаючи посередника у вигляді повітря. Прямий нагрів, минаючи повітря, виключає попутні втрати тепла. А повітря нагрівається вже в кінці опалення приміщення як побічний ефект.
  Джерело тепла в цьому виді опалення інфрачервоне випромінювання. Це один з видів електромагнітного випромінювання. В порівнянні з видимим світлом інфрачервоні промені мають меншу частоту, тому вони і невидимі. Але при цьому в порівнянні з мікрохвилями мають більшу частоту. У зв’язку з тим, що при нагріванні приміщення не нагрівається повітря в першу чергу, відсутні втрати тепла, так ще і в нижній частині кімнати температура вище, ніж у верхній. Це обумовлено тим, що повітря це газ. Тому газ з більш високою температурою піднімається в приміщенні, в той час як більш холодне повітря опускається. Отже, значна частина тепла витрачається на обігрів області кімнати під стелею. Тепло витрачається в цьому випадку не ефективно. А у випадку з обігрівом відкритої місцевості, традиційне опалення взагалі неефективне, так як нагрівання не відбувається зовсім. А ось інфрачервоне опалення навіть у таких умовах справляється на оцінку відмінно.
  Інфрачервона система опалення складається з інфрачервоного обігрівача. Він має досить простий принцип дії. Електронагрівач (дизельне паливо або газ) створюючи тепло, направляє його за допомогою відбивача на зазначену поверхню. Часто використовують матовий випромінювач або з нерівностями, це сприяє розсіюванню тепла.
  Часто інфрачервоне опалення використовується в будинку як додаткове джерело тепла. Проте останнім часом воно дещо оновилося, удосконалилося і вже все частіше виходить як головне джерело тепла в оселі. Ось якраз цьому прориву сприяло впровадження плівкового інфрачервоного опалення. Воно має безліч переваг, таких як надійність, легкий монтаж, економічність та ефективність. Використання плівкового обігрівача дозволяє рівномірно розподіляти тепло в приміщенні, виключаючи мертві зони. Такі системи можна монтувати як на стелю, так і на стіни і підлогу. Оптимальним місцем установки вважається стеля, так як має найбільшу вільну площу і практично не піддається механічному впливу. Також така система забезпечена температурним датчиком, за допомогою якого температурний режим і час роботи регулюється в автоматичному режимі.
  Використання інфрачервоного опалення в будинку дає можливість економити фінанси, отримати надійний і ефективний спосіб обігріву приміщення, а також забезпечити комфортні умови для проживання.