Гнучкі сонячні батареї

  0
  589

  Сьогодні активно розвивається альтернативна енергетика, на тлі вичерпання швидкими темпами природних ресурсів та зростання цін на них. З усіх популярних альтернативних джерел найбільшими темпами розвивається сонячна енергетика. Єдиним обмеженням її використання є те, що вона працює в світлий час доби і для ефективної роботи потрібно найбільша кількість сонячних днів. Однак розробники впоралися з цими недоліками. Тому геліосистеми постійно удосконалюються. Новинка не змусила себе довго чекати.
  Гнучкі сонячні батареї – це новітня розробка в області геліосистем. Перші сонячні батареї відрізнялися великими габаритами і значною вагою, при всьому цьому у них був низький ККД. Гнучкі батареї повністю змінили концепцію сонячних батарей. Вони дуже відрізняються від кремнієвих прототипів. Головна особливість гнучких батарей в тому, що вони виконані із спеціальних полімерів, що надає їм надзвичайну гнучкість. Електроди в батареях виконані з алюмінію. Щоб гнучка батарея була готова до використання полімер з електродами потрібно покрити плівкою, яка буде захищати конструкцію від будь-яких впливів. Завдяки своїй гнучкості та легкості такі батареї застосовуються іноді в специфічних областях, де немає можливості використовувати звичайні батареї. Прикладом цього може бути зарядка акумулятора авто, освітлення маленьких приміщень, зарядка і забезпечення безперебійної роботи дрібної побутової техніки. Подальша модифікація панелей дозволить використовувати панелі для тонування скла в автомобілі з метою отримання додаткової енергії. Також з гнучких сонячних батарей будуть виготовлятися оздоблювальні матеріали, які дозволять покрити батареями максимальну площу будівель. Є ідея розробки на основі таких батарей текстилю для будинку і для виробництва одягу і його деталей.

  Гнучкі сонячні батареї мають цілий рядом переваг:
  – гнучка основа, яка дозволяє монтувати батареї навіть на нерівних поверхнях;
  – мала вага конструкції, практично зводить до мінімуму тиск і механічний вплив на встановлену поверхню;
  – батареї досить компактні, тому для установки не вимагають багато місця;
  – гнучкі батареї повністю екологічні і не роблять ніякого негативного впливу на навколишнє середовище;
  – вони абсолютно не схильні до впливу навколишнього середовища;
  – виробництво гнучких батарей не потребує великих витрат.

  Однак батареї мають один недолік – у них низький ККД.

  При виборі гнучкої батареї потрібно звертати увагу на наступні характеристики:
  – зазначений ККД на упаковці в розмірі 25 – 30% не відповідає дійсності, як правило, його максимальне значення, яке може дати батарея це 18%;
  – потужність батареї, від неї залежить величина струму, при якому заряджається побутова техніка;
  – наявність спеціальної рамки, яка дозволяє встановлювати батарею перпендикулярно сонячному світлу;
  – наявність механізмів кріплення і спеціального чохла.

  Використання гнучкої батареї на початковому етапі не вимагає великих фінансових вкладень, а вона окупається досить швидко і може прослужити не один десяток років.