Еко (пасивний) будинок

  0
  426

  Еко (пасивний) будинок – це визначення приміщення за рівнем енергоспоживання. У деяких розвинених країнах на законодавчому рівні затверджено заборонену починаючи з 2019 року, будувати будинки нижче стандарту пасивного будинку. А енергоспоживання пасивного будинку відповідає 15 Вт/м2 у рік. Конструкція будинку такого типу дуже проста із-за того що не вимагає складної системи опалення. А конструкція будинку має деякі особливості за допомогою, яких відсоток споживання енергії має низький показник.
  В першу чергу екобудинок це низьке енергоспоживання, його можна досягти, значно знизивши тепловтрати і повне виключення містків холоду. Однак є ще багато аспектів, які треба враховувати при проектуванні і будівництві екобуднку. Серед таких аспектів хочеться виділити правильну орієнтацію будинку по сторонах світла при його будівництві, розумне зонування, ефективне утеплення як зовнішнє, так і внутрішнє. Теж не менш важливим є вентиляція, в екобудинках вона обов’язково повинна бути з рекуперацією і припливно-витяжної системи.
  Останнім часом з активним розвитком альтернативної енергетики концепція пасивно будинку дещо змінилася. Тепер пасивний будинок розглядається не тільки як будинок з низьким енергоспоживанням, але і як житло, яке повністю енергонезалежне. Для забезпечення енергонезалежності може бути використаний один вид відновлюваної енергії так і комбінація видів в одній системі. Опалення може продукуватися мешканцями цього будинку та побутовою технікою, а у разі необхідності використовується альтернативні джерела (сонячна енергія, вітрова енергія, геотермальна). Для забезпечення будинку гарячим водопостачанням широко використовуються сонячні колектори, вони вважаються найбільш придатними і добре виконують покладену на них функцію. Використовуючи геотермальне тепло за допомогою теплового насоса можна організувати систему теплої підлоги. А в тих широтах, де зими не морозні системи теплої підлоги вистачить як автономного опалення. Питання кондиціонування і охолодження приміщення в жарку пору року вирішується деякими архітектурними особливостями і якщо цього недостатньо, то можна також використовувати тепловий насос.
  Часто екобудинок плутають з розумним будинком. Їх відмінна особливість в тому, що розумний будинок регулює споживання енергії, а пасивний будинок через його конструктивні рішення та використання альтернативних джерел споживає менше енергоресурсів. І так само відрізняється від активного будинку. Тому що активний будинок мало того що споживає мало енергії, за рахунок того що оснащений багатьма альтернативними системами виробництва електроенергії, виробляє її більше ніж споживає. Внаслідок цього активний будинок віддає надлишок електроенергії в загальну енергомережу. Екодім можна легко зробити активним, якщо його оснастити спеціальним обладнанням і підключити його до загальної енергомережі.
  У світі станом на 2006 рік було побудовано близько 6000 екобудинків. В Україні цей напрям лише починає розвиватися, але вже налічується 8 приватних пасивних будинків та один багатоквартирний екобудинок.
  Пасивний екодім відрізняється економністю, надійністю і комфортом.