Водневий генератор

  0
  458

  Водень – це хімічний елемент, теплотворність якого не поступається теплотворенню природного газу, а при згорянні утворюється дистильована вода. Це, напевно, єдине чисте паливо з усіх відомих. Щоб використовувати водень не потрібно ніякої спеціальної техніки, для цього підходять газові котли для обігріву приміщення або бензинові двигуни внутрішнього згоряння.
  Найбільший вміст водню зосереджено в водних ресурсах світу (океани, моря, річки). Однак проблема в тому, що в чистому вигляді він практично не зустрічається в природі. Мізерно мала кількість його міститься в біогазі, але виділяти його важко і дорого, тому він спалюється разом з метаном.
  На сьогоднішній день існують технології, за допомогою яких виділяється чистий водень. Самою перспективною вважається технологія видобутку водню, за допомогою гідролізу, а в якості сировини тут використовується звичайна вода.
  Найбільшого поширення набули водневі генератори в автомобільній галузі. Японія вже запустила випуск автомобілів на водні, а в 2008 році авіакомпанія Airbus виконала пробний політ літака, відмовившись від авіаційного гасу, замінивши його воднем. Але в світовій енергетиці, частка водневої енергетики- мізерно мала, а причиною тому є брак дешевого чистого водню.

  Пристрій електролітичного водневого генератора
  В основу цього генератора покладений процес гідролізу. Під час гідролізу вода розщеплюється на водень і кисень. При цьому потрібно забезпечити більшу площу поверхні електродів. З цією метою пластини об’єднують, і вони утворюють комірки. Основним застереженням є те, що пристрій не можна нагрівати понад 65º, тому що починається псування пластин. Отримані гази (водень і кисень) не розподіляють, тому що є можливість при потребі повертати цей процес, якщо в теплогенератор їх направити вони з’єднуються і знову утворюють воду.
  Як видно видобуток газу не складний, проблема в іншому. Його потрібно отримати в максимально можливій кількості і за короткий проміжок часу. З цією метою використовуються електроди не з міді, а з дорогих сплавів складної конструкції. Також присутній електронний блок, який забезпечує зміну сили струму під час проходження реакції. На сьогоднішній день генератори оснащені автоматичним підживленням води, так як в ході реакції вода витрачається, її кількість потрібно поновлювати. Також потрібні резервуари для приготування води, тому що для інтенсивного ходу процесу потрібна вода насичена солями. Що б забезпечити рівномірну роботу теплогенератора, потрібно водень спочатку осушити, потім закачати в сховище, в якому буде підтримуватися необхідний тиск за допомогою сучасної автоматики.

  Існує ряд деяких факторів, які гальмують розвиток водневої енергетики:
  1. Кількість енергії, що витрачається на видобуток водню в два рази більше ніж, при подальшому спалюванні. Звідси і висока вартість.
  2. Водень дуже вибухонебезпечний, тому ніхто не може гарантувати належну безпеку під час роботи з воднем.
  3. Для використання водню потрібно багато умов щоб котел, який працює на водні почав обігрів приміщення. Це і підтримка постійного необхідного тиску, і позбавлення від пара, і попередня підготовка води.

  Але, незважаючи на всі труднощі отримання і використання водневого генератора, жодне існуюче на сьогоднішній день паливо не може зрівнятися з воднем настільки високим рівнем екологічності. Для переходу на опалення за допомогою водню, практично не потрібно переробляти котли, які працювали на природному газі. Та й водень найпоширеніший елемент на планеті, а світові запаси води, з якої видобувається водень – невичерпні.
  За оцінками деяких вчених воднева енергетика може скласти конкуренцію традиційним видам палива не раніше ніж через 20-30 років, а інші фахівці схиляються до того, що воднева енергетика буде вузькоспеціалізована, і основне її застосування буде в ракетобудуванні.