Зелений тариф

  0
  270

  Зелений тариф – це спеціальний тариф, за яким здійснюється закупівля електроенергії, вироблена підприємствами або ж приватними господарствами, з використанням альтернативних джерел енергії. Зелений тариф трохи вищій, ніж тарифи за якими реалізується електроенергія, вироблена з традиційних джерел. Це обумовлено тим, що альтернативна енергетика ще тільки розвивається і не використовується масово. Також виробництво електроенергії з поновлюваних джерел поки що ще дороге виробництво.
  Щоб правильно розрахувати цей тариф, використовується спеціальна формула, але вона відрізняється для кожного джерела енергії. Враховуються всі особливості і витрати, які відбуваються при виробництві енергії.

  Загалом можна розрахунок тарифу описати так:
  добуток ціни, по якій відпускається електроенергія споживачу другого класу, і коефіцієнта зеленого тарифу, який встановлюється для кожного виробника окремо.

  На державному рівні зелений тариф використовується з метою стимулювання альтернативної енергетики і розвитку ринку для її реалізації. Так 20 травня 2016р. набула чинності постанова НКРЕ № 508 від 31.03.16р. встановлено зелені тарифи. Вчені склали прогноз, що незабаром з великою часткою ймовірності альтернативні способи виробництва електроенергії витіснять традиційну енергетику. Цьому сприяє стрімке скорочення світових запасів корисних копалин і забруднення навколишнього середовища відходами виробництва електроенергії. Уже понад 50 країн по всьому світу затвердили зелений тариф на законодавчому рівні, щоб регулювати енергоринок і стимулювати виробників енергії з відновлюваних джерел.
  Однією з переваг зеленого тарифу є те, що приватні господарства тепер зможуть продавати за спеціальними тарифами вироблену електроенергію, всім учасникам енергоринку. А ті в свою чергу зобов’язуються купувати її за цим тарифом. Ця норма буде закріплена на законодавчому рівні.
  Щоб почати реалізацію електроенергію за зеленим тарифом потрібно, щоб будинок був підключений до загальної електромережі, і пройти ряд нескладних процедур:
  1. Встановити у себе в приватному володінні пристрій, який
  перетворює енергію альтернативних джерел в електроенергію;
  2. Повідомити про це місцеву енергетичну компанію в письмовому вигляді;
  3. Обладнати свою електромережу реверсним лічильником;
  4. Відкрити банківський рахунок;
  5. Документально оформити, підписавши з енергокомпанією договір купівлі-продажу.

  Найбільш поширене застосування зеленого тарифу, при продажу електроенергії виробленої приватними домогосподарствами, оснащеними сонячною електростанцією.
  Такий підхід дає можливість не лише стати енергонезалежними і зменшити витрати на електроенергію, а й почати заробляти на виробництві електроенергії, хоча ще кілька років тому, це здавалося неможливим.
  Зелений тариф – це дійсно прорив у розвитку використанні альтернативних джерел енергії. Один із стимулюючих факторів розвитку ринку альтернативної енергетики. З кожним роком буде зростати кількість домоволодінь оснащених електростанціями, які використовують відновлювані джерела, що в майбутньому дасть можливість знайти енергонезалежність.