Супермаховик

  0
  160

  Супермаховик – це пристрій для роботи у вакуумі, виготовлений методом навивки на вісь дроту або інших подібних матеріалів, маючи при цьому високу питому ємність. У 1964 р. вперше цей пристрій було запатентовано. Однак подібні пристрої патентували ще в 19 столітті, але через те що було неможливо зробити литу або ковану вісь, вона була зібрана з складових частин. Працювати він міг виключно в повітряному середовищі, а не як супермаховик в вакуумі. Та й швидкість обертання була маленькою, як і питома ємність мізерно мала. При швидкому обертанні збірна вісь не витримала б навантаження і розпалася.

  Існує три види супермаховиков:
  – дротяні
  – стрічкові;
  – волоконні.

  Найпоширенішими вважаються волоконні маховики, дуже добре зарекомендували себе вуглецеві волокна. Основна причина цього – при малій щільності вони мають високу міцність. Дротові не набули поширення через те, що під час роботи при високих напругах в сам дріт поводиться нестабільно і непередбачувано. У стрічкових маховиках основною проблемою є кріплення верхнього витка, без розриву під час його обертання.
  Пристрій являє собою барабан виготовлений з намотаних розглянутих вище матеріалів. Щоб при обертанні зменшити втрати, барабан поміщають в вакуумований кожух. Остаточний вигляд приймає маховик, з початком запасу і віддачі енергії. Щоб це реалізувати потрібен мотор-генератор. Статором тут виступає барабан, а ротором – вісь, на якій обертається барабан. Ця конструкція здатна перетворювати енергію з ККД яке сягає 98%.

  Переваги і недоліки пристрою.
  Супермаховики відрізняються тривалим терміном служби і помірною ціною. Особливо хочеться відзначити безпеку пристрою при руйнуванні. Одним з недоліків цієї розробки є перешкода зміни напрямку осі, в зв’язку з тим, що присутній гироскопічний ефект. Також до недоліків можна віднести те, що немає добре продуманої і спроектованої трансмісії, яка дозволила б використовувати супермаховик на транспорті.
  Спочатку пристрій було призначене для накопичення енергії в автомобілі. На сьогоднішній день супермаховики, завдяки останнім дослідженням і новітнім розробкам, почали застосування маховиків і в інших областях сфери діяльності. Так, наприклад, американська компанія почала використання цього пристрою в промислових енергомережах. Правда, для цього потрібен був не один, а ціла серія супермаховиков. А в 2009р. почалося в США будівництво першої електростанції на супермаховиках. Це б вирішило гостре питання енергетичного ринку США в частині регулювання потужності.