Газифікація

  0
  129

  Газифікація – це процес спалювання біопалива в температурному діапазоні від 800 – 1500º з використанням кисню і води. В результаті чого утворюється генераторний газ або синтез-газ.
  Газифікації біомаси і палива, що містить вуглець, та використання газу як палива у двигунах внутрішнього згоряння – це технологія, яка була використана більш ніж століття тому. Останнім часом спостерігається відновлення інтересу до цієї технології. В основному, як паливо використовується біомаса замість імпортного нафтового палива. Цей інтерес виник під час Другої Світової Війни, коли більше мільйона автомобілів, автобусів, вантажних автомобілів, моторних човнів і поїздів – живилися від газифікаторів, що працюють на дровах, вугіллі або торфі. Після війни відбулося повне повернення до рідкого палива, як тільки воно знову стало доступне.
  Таким чином, газифікація біомаси вплинула на систему енергопостачання в країнах, що розвиваються. Вона буде залежати від відповіді на одне головне питання: сучасні технології та розвиток газифікації призведуть до поліпшення конструкції газифікаторів і систем газифікації, і вони зможуть працювати надійно, ефективно, економічно і на відповідному технічному рівні.
  Генераторний газ складається на 40% з горючих газів, в основному це окис вуглецю, водень, метан і домішки. Домішки є негорючими і складаються в основному з азоту, вуглекислого газу і водяної пари. Газ також містить смоли і кислоти. Ці домішки можуть призвести до проблем і сильного зносу двигуна.
  Безпосередньо процес газифікації відбувається в третій стадії піролізу. Де відбувається газифікація вугілля.
  Отримана теплова енергія при газифікації біопалива, перетворюється в електричну енергію. Якщо газифікувати тверде біопаливо змішане з іншим органічним паливом, то можна значно підвищити ККД. Переробка біомаси за допомогою газифікації дозволяє використовувати отримані продукти в якості палива для будь-яких видів двигунів внутрішнього згоряння. Використання газогенераторного газу ніяк не позначається на потужності двигунів, однак, на 40 % таке паливо більш екологічне.
  В Україні широко застосовується технологія газифікації. За допомогою газогенераторів переробляється біомаса та інші, побутові та органічні відходи. У майбутньому на базі газогенераторів можна буде реалізувати теплоелектростанції і електростанції.

  Технологія газифікації має рад переваг:
  1. це низьковитратне виробництво;
  2. окупність проекту відбувається за короткий проміжок часу;
  3. ця технологія дає можливість робити малопотужні проекти;
  4. енергія, яка виробляється таким шляхом, екологічна і безпечна для навколишнього середовища;
  5. може повністю замінити традиційні види палива;
  6. відходи газифікації можна використовувати в суміжних галузях (сільському господарстві як добрива і в будівництві, в якості компонентів будівельних матеріалів).