Піроліз

  0
  629

  Піроліз – це процес,  розкладання сировини (деревина, побутове сміття тощо) під дією температури 450º і практично за відсутності кисню. В результаті цього процесу утворюється піролізний газ, рідкі продукти (деревна смола тощо) і тверді продукти (вугілля).

  Процес піролізу поділяється на кілька стадій:
  · сушіння, при якій з палива видаляється волога і воно готується до наступного етапу;
  · суха перегонка або піроліз. Сировина спалюється при певній температурі і при нестачі кисню з утворенням газів, рідких та твердих продуктів. Перше відоме застосування піролізу здійснено в 19 столітті, сировиною була деревина листяних порід дерев, а центральним продуктом такого горіння була оцтова кислота;
  · горіння залишків, відбувається у верхній камері котла при високій температурі і відсутності кисню. Гази, що утворилися в процесі, проходять через зону високої температури і, досягаючи вихідного короба, змішуються з вторинним повітрям.
  У процесі піролізу утворюється різна кількість речовин, це залежить в першу чергу від сировини й від температурного режиму, при якому відбувається піроліз.

  Розрізняють два види піролізу:
  1. Низькотемпературний піроліз проходить в діапазоні температур від 450 – 900º. Проходження процесу при таких температурах дає мало газу, і велику кількість смол і твердих продуктів. При підвищенні температури газу утворюється значно більше.
  2. Високотемпературний піроліз проходить з температурним режимом вище 900º. При такій температурі виробництво газу максимальне, а кількість інших відходів мінімальна. Тому високотемпературний піроліз більш ефективний і продуктивний.

  У будь-якої піролізної установки головний елемент – це реактор. Сам реактор складається з шахтної печі і швельшахти. У реакторі все відбувається таким чином, у верхню камеру надходить сировина, де під дією температури вона підсушується і розігрівається. Далі сировина під своєю вагою через швельшахту опускається вниз, де і відбувається піроліз. Що б захистити навколишнє середовище від попадання в неї шкідливих речовин, проходить багатофазний процес очищення. Спочатку з реактора дим переганяється в котел-утилізатор, потім в спеціальну сушарку і потім потрапляють в адсорбер. Після адсорбера утворена суспензія знову повертається в сушарку і вже очищені гази надходять в атмосферу.
  Сучасні піролізні установки обладнані автоматикою, тому що процес піролізного горіння легко керований. Автоматизовані агрегати прості і зручні в роботі, більш економічні та надійні.
  Піроліз використовується в побуті для обігріву приміщення і гарячого водопостачання, а також і в промисловості для одержання теплової енергії та різних інших хімічних продуктів. Утилізація твердих побутових відходів таким способом – безвідхідна і до того ж сприяє раціональному використанню природних ресурсів. Продукти цього процесу безпечні і екологічні, їх можна використовувати в якості палива або сировини в промисловості.