Розумні вікна

  0
  270

  Розумні вікна – це новинка на ринку вікон ПВХ, яка дозволяє регулювати освітленість в приміщенні. Як і традиційні вікна, вони захищають приміщення від шуму, поганої погоди, виконує функцію теплоізоляції. Розробка розумних вікон триває вже близько 15 років, тому що технологія виробництва складна. З цієї ж причини тільки великі компанії займаються виготовленням таких вікон.
  Розумне вікно складається з двох скляних панелей. Панелі покриті спеціальною плівкою, яка володіє струмопровідними властивостями. Таке покриття відрізняється високою чутливістю до яскравого сонячного світла. Плівка протягом доби в залежності від яскравості світла змінює свій колір. Колір варіюється від цілком прозорого до затемненого (тонованого). Живлення вікон може бути двох видів, звичайна електромережа або ж вбудовані у вікно сонячні батареї. Другий спосіб дозволяє вікнам не залежати від перебоїв електроенергії.
  Автоматичне регулювання освітленості дозволяє підлаштовуватися під яскравість світла освітлювальних приладів і світлопропускної здатності віконної плівки.
  Голландська фірма в додаток до всього оснастила вікна спеціальними геліомембранами. За допомогою їх сонячна енергія акумулюється і перетворюється в електричну. Це дає можливість самостійно забезпечити електроенергією для постійної надійної та ефективної, а головне безперебійної роботи віконної системи. Також вироблена вікном енергія може ще живити побутову техніку.
  Так як система розумного вікна повністю автоматизована, то управління нею можна здійснювати дистанційно за допомогою пульта. Також властива функція програмування, яка дозволяє задавати потрібні функції, наприклад час закривання і відкривання вікон.
  Принцип роботи вікна полягає в тому, що плівкове покриття в залежності від рівня освітленості на вулиці, блокує або пропускає сонячне світло. Це досягається за рахунок того, що плівка затемнюється до потрібного рівня щоб досягти комфортних умов перебування у приміщенні.
  Новітня плівка, що покриває вікна, складається з електрохромного матеріалу, який контролює до 80% видимого світла і 95% інфрачервоного випромінювання. Перелаштування вікна з режиму пропуску світла до режиму блокування, відбувається дуже швидко, і складає декілька секунд. Також дуже тішить те, що завдяки тому, що розумні вікна повністю автоматизовані вони дуже легко вбудовуються в систему розумного будинку.

  В розумних вікнах використовують, скло чотирьох типів:
  1. Електрохромне скло відрізняється блокуванням сонячного світла і теплової енергії до 98%. Здатність пропускати світло змінюється під дією електроструму.
  2. Рідкокристалічне скло споживає значну кількість енергії. Зовні воно злегка затуманене, але при перегляді на світло прозоре.
  3. Фотохромне скло не блокує пропуск теплової енергії, але дуже чутливе до змін яскравості світла і автоматично регулює пропускну здатність.
  4. Термохромне скло добре відбиває сонячне тепло і моментально реагує на сонячне світло, охолоджуючи скло і знижуючи витрати на кондиціонування повітря.