Альтернативна енергетика – з чого ж почати?

0
438


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (4 голос(-ів), середній бал: 7.75 з 10)

Нижче наведемо приклади типових завдань, які висуваються перед системами енергопостачання на альтернативних джерелах, а так само що і як доцільніше використовувати на практиці.

Опалення будинку за допомогою систем на альтернативних джерелах енергії.

1

Наприклад, ви хочете максимально економити на газі, або взагалі відмовитись від його використання при опаленні будинку. З альтернативних джерел енергії для цієї мети підходить біопаливодрова, тріска, пелети, торфобрикети; тобто, для опалення можна використовувати твердопаливні котли.

ччччЗнову ж таки, для цілей опалення ніяк не можна використовувати сонячні установки. Усталена омана – «перейду на електроопалення, поставлю сонячні панелі, підключу до них електрокотел» – абсолютно не працездатно. Причина простасонця взимку мало, потужність його випромінювання приблизно 5,5 рази нижче, ніж у веснянолітній сезон, у стільки ж разів менше надходження енергії від сонячних установок. Якщо хочете перейти на електроопалення, то ставте тепловий насос, наприклад повітряний. Зими в останні роки досить м’які, температури за15? Морози тримаються не більше тижнядвох. А до цієї температури практично всі повітряні теплові насоси мають досить високий СОРвиграш між витратами на електроенергію і отриманим теплом.

Так само домогосподарству, котре використовує тепловий насос, щоб зменшити загальнорічні витрати на електрику, варто встановити сонячні батареї і оформити «зелений» тариф на продаж надлишків сонячної енергії державі. Таким чином, вийде досить збалансована енергосистематак, в зимовий період буде підвищене споживання електроенергії, але все ж воно вийде значно менше, ніж опалюватися електрокотлом. А ось навеснівлітку буде досить велике вироблення сонячної енергії, за рахунок якої, продаючи її надлишок по «зеленому» тарифу, буде фінансова компенсація підвищеного зимового споживання електроенергії.

Раціональне використання геліоколекторів для нагріву води.

1А яку систему можна використовувати для нагріву води? Як при цьому економити газ, менше підпалювати твердопаливний котел? Навеснівлітку завдання вирішується установкою геліоколекторів. Взимку сонця, повторююсь, мало, тому воду потрібно гріти іншим джерелом, наприклад, відбирати з буферної ємності твердопаливного котла. До речі, з використанням геліоколекторів пов’язана інша омана, коли клієнти розраховують отримати часткове заміщення використання газу/дров в системі опалення за рахунок сонячної енергії – «поставлю багато геліоколекторів, щоб взимку заміняли роботу електро-, газового або твердопаливного котла». Так, взимку в якісь сонячні дні від великої геліосистеми буде відчутна віддача, воду в системі опалення частково підігріє, але ось що з нею робити навеснівлітку? Адже геліосистема, якщо багато сонця, але немає відбору води, буде закипати, йти в стагнацію, що рано чи пізно призведе до негативних наслідків. Вам є куди дівати надлишки (в наявності басейн, мийка, кафе), то чудово, а якщо ні? Виливати окріп на город? Затінювати частину колекторів, фактично «закопуючи» вкладені гроші? Правильне рішеннягеліосистема спочатку повинна бути розрахована під потреби в гарячій воді у веснянолітній сезон, без надлишків.

Сонячні батареї для економії електроенергії.

rsz_гол (1)Тепер про економію електроенергії. Найпоширеніше завдання – «хочу поставити сонячні батареї, щоб економити електроенергію». Так ось, питанняекономити в порівнянні з чим? Поки що мережева електроенергія далека за вартістю від енергії сонячних батарей.

Відповідно, щоб отримати економію електроенергії за рахунок сонячних батарей, треба не заміщати мережеву енергію сонячної, а продавати останню за більш високим тарифомпо «зеленому». Тоді і буде певна фінансова віддача.

Сонячна установка для продажу енергії за «зеленим» тарифом, якщо вона без акумуляторна, відразу припинить подачу потужності в мережуадже останньоїто немає! Ось і виходить, що в наших реаліях, щоб мати стабільне енергопостачання, волеюневолею доводиться застосовувати накопичення енергії, що веде до значного подорожчання кожного кіловата. Просто порівняння з вартістю енергії від паливного генератора (дизельного, бензинового) не на користь останнього, та й зручності застосування зовсім інші, тому багато хто готовий переплатити за сонячні установки з накопиченням енергії. Поглядаючи в сторону систем безперебійного електропостачання з акумулюванням енергії треба чітко розуміти, що практичної економії не буде, споживач платить, головним чином, за комфорт.

Знову ж, найвигіднішими сонячними установками з акумулюванням будуть системи подвійного призначення, які можуть і продавати надлишки сонячної енергії за тим же «зеленим» тарифом, що дозволить поступово наблизиться до окупності, і підтримувати резервне енергопостачання при аваріях мережі, що забезпечить належний комфорт проживання.

Завдання підбору портативних сонячних установок для відпочинку, подорожей, автономного електропостачання в польових умовах до вартості електроенергії не так критичні, адже єдина альтернатива отримання енергії в цих випадкахпаливні генератори. Тому для компактності і полегшеності в якості накопичувачів можна застосовувати і дорогі літієві акумулятори, і панелі малої потужності, що складаються книжкою кілька разів. Такі системи досить індивідуальні, кожен раз розраховуються під поточні завдання і умови експлуатації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.