Трекери для сонячних електростанцій

  0
  847

  Трекер для сонячних електростанцій – це пристрій, за допомогою якого відстежується Сонце і орієнтується конструкція так, щоб сонячні батареї мали найбільший ККД. Трекер просто влаштований, датчики визначають найбільш вигідне положення сонячних панелей, а серводвигун повертає батарею в потрібне положення.

  Трекери бувають двох видів:
  1. Статичні, не дуже часто використовуються, так як сильно поступаються за своїми характеристиками.
  2. Динамічні, найбільш затребувана система на сьогоднішній день. Ці системи дають можливість максимально використовувати сонячну енергію. Максимальне вироблення електроенергії відбувається тоді, коли фотоелементи розташовані перпендикулярно сонячним променям.
  Якщо порівнювати ефективність рухомого і нерухомого модулів, то використання першого може збільшити вироблення електроенергії до 25 – 30% у рік.
  Сонячні батареї, встановлені на рухомому трекері, автоматично протягом дня змінюють своє місце розташування і рухаються слідом за сонцем, а в залежності від того, який час року автоматично змінюють кут нахилу.

  Система управління трекерами різна, ділиться на три види:
  1. Активна, орієнтація на максимальне сонячне освітлення проводиться за допомогою сенсора. У порівнянні зі статичними трекерамы ефективність більше на 49%.
  2. Пасивна. Панелі орієнтуються за сонячним календарем, а ефективність їх вище в порівнянні зі статичними системами на 39%.
  3. Комбінована. Тут сильно збільшується надійність активного типу, а в разі якихось несправностей переходить у пасивний режим.

  Трекери бувають різними по конфігурації, з-за різних приводних механізмів та вибиром напряму за допомогою різних алгоритмів. Але в основному виділяється два типи конфігурації:
  1. Одноосьові. Це найпростіша конфігурація. Вони мають одну ступінь свободи, вона ж і є віссю обертання, яка спрямована на північний меридіан. Проте якщо використовувати допоміжні пристрої, то конструкцію можна орієнтувати в будь-яких координатах. Одноосьові бувають з різною спрямованістю осі обертання: горизонтальні, вертикальні, похилі і полярні.
  2. Двовісні. Мають два ступені свободи, вони теж виступають осями обертання. Осі працюють разом, але між собою абсолютно не пов’язані. Одна виступає в якості основної осі, а інша як допоміжна. Основною віссю може бути та, яка фіксується відносно землі. Двовісні трекери діляться на види за орієнтацією основної осі відносно землі. Тут розрізняють два види TTDAT і AADAT. Двовісний трекер вимагає мінімального догляду, і у нього автоматичний хід. Ефективність їх більше на 30%, ніж у одновісних.

  Конструкція трекера повинна давати можливість витримувати сильні вітри. Тому із збільшенням розміру сонячної батареї пропорційно збільшується і парусність всієї конструкції, а, отже, навантаження на трекер. Щоб це подолати, навантаження на трекер перерозподіляється, і збільшуються габаритні розміри всієї конструкції. Так досягається максимальна надійність.