Абсорбер для сонячного колектора

  0
  810

  Абсорбер для сонячного колектора – це пристрій, суть якого перетворення енергії Сонця в теплову енергію. Далі йде передача з поверхні сонячної панелі носію. Абсорбери виконуються різної конфігурації, а матеріалом служить скло або мідь, рідше алюміній. Найчастіше вони виготовляються у вигляді тонких металевих пластин, і з`єднуються з теплообмінником. Абсорбером міг би бути і сам теплообмінник, до того ж виготовлений з міді, але на нього потрапляє дуже мало сонячного світла. А адсорбер, виконаний у формі пластин, покриває повністю теплообмінник, тим самим збільшуючи площу сонячного впливу і ККД всієї установки. Пристрій встановлюється в самій освітленій сонячними променями області обладнання. Це покриття забезпечує не тільки більшу абсорбцію, але і запобігає зворотньому випромінюванню.

  Існує кілька способів нанесення поглинаючого покриття, ось два найбільш поширених:
  1. метод напилення або як його ще називають «синій шар»;
  2. метод гальванізації або «чорний хром».

  Здатність до поглинання різні покриття мають практично однакові, а ось випромінювання може варіюватися, і також покриття відрізняються стійкістю до атмосферних опадів і зносом, що безпосередньо впливає на тривалість терміну служби і на теплофізичні властивості сонячних панелей.
  Якщо умовно позначити поглинаючу здатність α, а випромінювання – ε, то можна подивитися характеристики різних типів покриття абсорберів у відсотках
  %d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9Абсорбери мають декілька модифікацій. Для застосування в плоских сонячних панелях використовуються:
  – Пір’яний чи колекторний тип. У конструкціях цієї модифікації передбачені трубки, які кріпляться до пластин. Трубки між собою з’єднуються і за формою нагадують арфу.
  – Цільнолистовий тип. Система розподілу різна, переважно у цієї модифікації використовується штампувальний метод. Але дану функцію можуть виконувати і елементи колекторного типу і меандрові трубки.
  Установки трубчастої конструкції оснащуються тими ж модифікаціями адсорберів, що і плоскі.
  – Пір’яний тип. В установках трубчастої конструкції процеси адсорбції і передачі тепла відбуваються аналогічно, як і в конструкціях плоских панелей.
  – Цільнолистовий абсорбер. У цій модифікації поглинання сонячної енергії йде на скляній поверхні колби, так як напилення знаходиться на всій поверхні колби. Тепловіддача реалізується дотиком скляних трубок до стрижнів обладнання.
  Абсорбери можуть використовуватися, як у складі сонячного колектора, так і як окремий елемент. Абсорбери об’єднують в блоки і тоді, можливо, встановлювати їх на дахах житлових будинків або облицьовувати фасад будівель або взагалі автономно встановлювати. Також пристрої оснащуються фітингами, що дає можливість конструкції міняти положення на 360º і фіксуватися, а ще герметичність з’єднання. А використання спеціального фітинга робить можливим з’єднання декількох абсорберів з метою збільшення площі поглинання.