Теплові насоси

  0
  231

  Теплові насоси – безпечний і дешевий альтернативний вид опалення

  Комунальні платежі поступово стають все більш обтяжливими і питання опалення приміщення переміщається на перший план не тільки в кожній сім’ї, а й в цілих підприємствах. Газ, мазут, дрова та інші види палива надто дорогі і все більше жителів нашої країни звертають увагу на альтернативні види опалення. Та й не варто забувати про тотальне забруднення планети та глобальне потепління, до котрого призводить саме надмірна кількість спалених копалин. Саме тому все більшу популярність набирають теплові насоси – реальна дешева і безпечна для довколишнього середовища система опалення. Спробуємо ж розглянути, як функціонують такі установки, їх основні переваги та розповсюдженість у світі.

  Принцип роботи теплового насосу:

  Як не дивно, але яскравий приклад функціонування теплового насосу – холодильник. В цьому апараті холод продукується в морозильній камері і поступово розповсюджується по всій площі. В випадку ж з тепловим насосом збирається тепло із навколишнього середовище та передається в систему для нагрівання води.

  Види теплових насосів:

  1. Геотермальні. В таких системах використовується тепло землі або підземних вод.
  2. Повітряні. Джерелом є різниця тепла в повітрі.
  3. Вторинні. Використовують тепло від інших об’єктів. Наприклад, залишкова енергія від систем центрального опалення.

  Переваги використання теплових насосів:

  1. Екологічна безпека. Такий метод опалення і підігріву води повністю безпечний для навколишнього середовища. Він використовує енергію води і ґрунту, що дозволяє значно знизити рівень забруднення довкілля двоокисом вуглецю та іншими продуктами переробки традиційних природних копалин.
  2. Економічна вигода. Незважаючи на дещо вищу вартість встановлення теплових насосів, порівняно з класичними приладами опалення, їх вигода в довгостроковій перспективі безсумнівна. Адже 1 кВт теплової енергії при використанні такої системи коштує значно дешевше, а це значить, що ви будете економити щомісяця певну суму і вже через невеликий проміжок часу повністю окупите вкладені кошти.
  3. Використання невичерпних ресурсів. Тепловий насос використовує відновлювану низькопотенційну енергію землі, ґрунтових вод або водойм, а також залишки тепла від центральних систем опалення. Всі ці види ресурсів невичерпні і швидко відновлюються. Таким чином ви не тільки не будете шкодити планеті, але й зовсім не залежатимете від коливань цін на природні копалини (нафта, газ, вугілля), котрі найчастіше використовують для отримання теплової енергії.
  4. Безпечність системи. Теплові насоси не потребують запасу горючих мазуту, вугілля, дров, сховищ газу. Під час їх використання не має відкритого вогню, неможливий витік чадного газу – тобто не створюється пожежонебезпечна ситуація в домі.
  5. Практичність. В літній період деякі моделі теплових насосів можна також використовувати для охолодження приміщення. Це дозволить значно зекономити на встановленні кондиціонерів. Також варто відмітити, що тепловий насос не створює шуму. Сучасна ж автоматика і режими контролю дозволяють відрегулювати прилад на будь-який комфортний для вас тепловий режим.
  6. Довговічність. Строк експлуатації одного теплового насосу 30-50 років. Весь цей час вам не знадобиться серйозний капітальний ремонт, адже механічних частин, котрі можуть зламатися, у приладі мінімум. Така довговічність помножена на низьку вартість одної одиниці енергії робить тепловий насос дуже вигідним.
  7. Широкий діапазон потужностей. Можна встановити невеличкий тепловий насос на декілька кіловат для обігріву маленького будинку, або ж модель на десятки тисяч кіловат для цілого містечка чи великого промислового об’єкта.
  8. Універсальність. Джерела розсіяного тепла можна знайти будь де. Це можуть бути сонячна енергія, земля, ґрунтові води і т.д. Більше не треба залежати від постачальників енергоносіїв і палива. Особливо це актуально для України, де газифікація добралася ще далеко не у всі села, а ціни на дрова, мазут та інші паливні матеріали космічні.
  9. Естетична складова. Теплові насоси займають дуже мало простору в будинку і всі комунікації повністю приховані. Тому така система обігріву з легкістю впишеться навіть в найбільш мінімалістичний дизайн і не буде різати око.

  Розповсюдження теплових насосів в світі і в Україні:

  • Федеральним законом США передбачено встановлення у всіх нових громадських спорудах систем обігріву на основі теплових насосів. Щороку в країні їх продають більше одного мільйона.
  • Загальна вартість насосів, що встановлюються в світі щороку, втричі перевищує світовий бюджет на озброєння і становить 125 млрд. доларів.
  • За прогнозами Світового Енергетичного Комітету більш ніж 75 відсотків всього теплопостачання на планеті буде забезпечуватися за допомогою теплових насосів.
  • В Україні є можливість отримувати з 1 кВт електроенергії 4-5 кВт тепла. Це значно вигідніше і дешевше, аніж пропонують всі інші паливні системи обігріву. І якщо раніше однією з головних перепон для розповсюдження теплових насосів в нашій державі була низька якість електромережі, то тепер цю проблему повністю подолано. Існують моделі, що можуть стабільно працювати навіть за великих перепадів і регулярних відключень світла.

  Таким чином, теплові насоси – це ідеальна альтернатива паливним системам обігріву. З їх допомогою можна не тільки мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, але й зберегти свої кошти. Адже одиниця енергії завдяки тепловому насосу коштує значно дешевше і в довгостроковій перспективі може принести чимало вигоду власнику такої установки.